وزیر علوم در آیین چهلمین روز درگذشت مرحوم دکتر احمدی:

اعتلای دانشگاه و توجه اساسی به علوم انسانی از دغدغه های مرحوم دکتر احمدی بود

۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۶ کد : ۴۰۲۵۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۷۵
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین چهلمین روز در گذشت مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی رئیس فقید سازمان سمت گفت: اعتلای دانشگاه ؛ توجه اساسی به علوم انسانی و همچنین توجه به فراهم سازی شرایط مناسب و بستر آسان برای انتقال معارف و علوم انسانی منبعث از منابع اسلامی به ویژه برای دانشگاهیان جزو دغدغه های همیشگی آن مرحوم بود.
اعتلای دانشگاه و توجه اساسی به علوم انسانی از دغدغه های مرحوم دکتر احمدی بود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین با بیان اینکه بنده افتخار شاگردی مرحوم دکتر احمدی را داشتم، اظهار داشت: زمانی که ایشان دانشگاه تربیت مدرس را راه اندازی می کردند بنده جزو اولین گروه از دانشجویان این دانشگاه بودم و حضور ایشان در دانشگاه تازه تاسیس تربیت مدرس، مشوق بسیار مناسبی برای دانشجویان بود.
وزیر علوم با بیان اینکه شکل گیری سازمان سمت هم در راستای دغدغه دکتر احمدی در خصوص اعتلای علوم انسانی بود، گفت: مرحوم دکتر احمدی استاد اخلاق بود و در همه جا به امر اخلاق توجه داشت و رعایت امور اخلاقی از اولویت های آن مرحوم بود.
وی افزود: ان شاالله خداوند متعال این توفیق را به همه دانشگاهیان بدهد تا در مسیری که مرحوم دکتر احمدی در کسب علم و اخلاق بازگشایی کرده اند قدم بردارند و نسل جوان ما نیز با شناخت این منابع غنی، الگوهای خوب و مناسب خود را انتخاب کنند.
وزیر علوم در پایان علو درجات و شادی روح مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی را از درگاه خداوند متعال مسئلت کرد
و برای خانواده، همکاران و دانشجویان آن مرحوم آرزوی سلامت و توفیق در انجام آرمان ها و مسیرهای اسلامی را خواستار شد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷