معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

دستگاه ها با عمل به وظایفشان بیشترین تاثیر را در امر به معروف و نهی از منکر خواهند داشت

۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۰ کد : ۴۰۲۴۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۲۴
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر این وزارتخانه با اشاره به اینکه باید بستر ها را طوری فراهم کنیم تا منکرات به حداقل خود برسد، گفت: من معتقدم اگر مسئولان و دستگاه ها در مجموعه خود به وظایف شان به درستی عمل کنند، بیشترین تاثیر را در مقوله امر به معروف و نهی از منکر بر جامعه خواهند داشت.
دستگاه ها با عمل به وظایفشان بیشترین تاثیر را در امر به معروف و نهی از منکر خواهند داشت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نشست شورای امر به معروف و نهی از منکروزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز (سه شنبه) با حضور دکترغلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر محمد تقی نظر پور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع، دکتر داریوش سلیمی، مشاور وزیر و مدیرکل حراست، هاشمیان، معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکرحوزه دولت این ستاد و دیگر اعضا با هدف شکل گیری شورای امر به معروف و نهی از منکر در ستاد وزارت علوم، سازمان های وابسته و دانشگاه ها در محل این وزارتخانه برگزار شد.
دکتر غفاری در این نشست با اشاره به دوره جدید فعالیت های این شورا در وزارت علوم گفت: در این دوره نگاه جدیدی راآغاز کرده ایم و بر آن هستیم که در گام نخست به شکل گیری شورا و تقویت آن در حوزه ستاد وزارت علوم و سپس در سازمان های وابسته و در نهایت در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کار در این زمینه را با قوت جلو ببریم.
در ادامه این نشست دکتر نظرپور، معاون اداری، مالی ومدیریت منابع و عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت علوم گفت: نکته مهم در بحث امر به معروف و نهی از منکر آن است که در ابتدا مسئولان و مدیران ما شرعا و قانونا خودشان اموری را که به آن امر یا از آن نهی شده اند، رعایت کنند تا در گام های بعدی بتوانیم از جامعه هم همین انتظار را داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم همه مسئولیت کار را به یک حوزه اداری بسپاریم، نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد گفت: باید در همه زمینه ها از صرفه جویی در امر مصرف انرژی گرفته تا استفاده و مصرف کاغذ در دستگاه ها، امر به معروف و نهی از منکر را توسعه دهیم.
وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر تنها با صدور اطلاعیه یا بخشنامه محقق نمی شود، بلکه بایستی قدم اصلی را از خودمان در هر مقام یا مسئولیتی که هستیم، برداریم.
در ادامه این نشست هاشمیان، معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه امربه معروف از مهم ترین امور شهروندی است و باید به فرهنگ تبدیل شود، گفت: ما در این برهه زمانی نیاز داریم تا دانشگاه ها در این مقوله ورود کنند و با ادبیات جدید و از طریق همایش های علمی در گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نقشی آفرینی کنند.
وی به الگوی موفق فرهنگ سازی در دوران دفاع مقدس در خصوص جهاد و مبارزه با دشمنان اشاره کرد و گفت: امروز هم نیاز داریم برای گسترش و توسعه امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ سازی کرده و این حوزه را برای مخاطبان جذاب کنیم.
هاشمیان با اشاره به ابعاد دیگر امر به معروف و نهی از منکر افزود: گام بعدی الگو سازی در جامعه و علمی سازی بحث امر به معروف و نهی از منکر است و باید در دستگاه های دولتی به گونه ای عمل کنیم که امر به معروف و نهی از منکر و نقد و نقد پذیری یک مهارت اداری شود و تلاش کنیم معروف های پیشران را معرفی و احیا و منکرهای فلج کننده را توسط کارگروه ها مشخص کنیم.
وی از اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر خواست تا هریک مانند بازویی قدرتمند برای رئیس این شورا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عمل کنند و توانمند سازی، هویت بخشی و اثر بخشی شورا را از اولویت های کاری خود قرار دهند.
در پایان این نشست، احکام رئیس واعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا شد.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵