در دیدار وزیر علوم با رئیس مجلس شورای اسلامی؛

عملکرد وزارت علوم و برنامه های آتی آن در دولت دوازدهم مورد بررسی قرار گرفت

۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۶ کد : ۴۰۲۴۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۵۷
در دیدار دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، عملکرد وزارت علوم و برنامه های آتی این وزارت در دولت دوازدهم مورد بررسی قرار گرفت.
عملکرد وزارت علوم و برنامه های آتی آن در دولت دوازدهم مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد بخش های مختلف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت دوازدهم، برنامه های آتی این وزارتخانه در زمینه آمایش آموزش عالی کشور و ساماندهی مراکز دانشگاهی، ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت، طرح ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی و اقدامات موثر برای پیشگیری و مقابله با تقلب علمی را تببین کرد.
وزیر علوم همچنین مواردی از قبیل مسائل معیشتی استادان دانشگاه ها، پاداش پایان خدمت استادان بازنشسته، مسائل دانشجویی و سایر چالش های موجود در آموزش عالی کشوررا با رئیس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشت.
دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با تقدیر از عملکرد وزارت علوم، بر ضرورت اجرای کامل آمایش آموزش عالی کشور تاکید کرد و لزوم پیش بینی راه کارهایی برای ارتباط بیشتر دانشگاه ها با بخش صنعت کشور را یادآور شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موقعیت تحریم فرصت مغتنمی برای نقش آفرینی دانشگاه ها برای حل مشکلات کشور است، خواستار اجرای قانون حذف کنکور شد و برای پیگیری تخصیص اعتبار لازم جهت پرداخت پاداش پایان خدمت استادان و نیز حل مسائل و مشکلات پیش آمده برای دانشجویان، قول مساعد داد.
دکتر لاریجانی در پایان از وزیر علوم خواست ضمن تعامل سازنده با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قانون مداری و حفظ استقلال دانشگاه ها را سر لوحه برنامه های خود قرار دهد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )