قائم مقام وزیر علوم در آیین معارفه سرپرست دانشگاه خوارزمی اعلام کرد ؛

تحول به دانشگاه کار آفرین و پاسخگویی به نیازهای جامعه؛ دو ماموریت جدید دانشگاه ها

۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۸ کد : ۴۰۲۴۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۴۸
قائم مقام وزیر علوم گفت: تحول به دانشگاه کار آفرین و پاسخگویی به نیازهای جامعه دو ماموریت جدید دانشگاههای کشور در شرایط جدید است که در کنار تربیت نیروی متخصص و تولید علم، چهار ماموریت اساسی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی را تشکیل می دهند.
تحول به دانشگاه کار آفرین و پاسخگویی به نیازهای جامعه؛ دو ماموریت جدید دانشگاه ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر عبدالرضا باقری روز سه شنبه در آیین معارفه سرپرست دانشگاه خوارزمی و تکریم از سرپرست سابق این دانشگاه گفت: در دهه های گذشته مهمترین ماموریت دانشگاههای کشور تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای کشور بود که مدتی بعد، نقش آفرینی و سهم گرفتن از تولید علم جهانی نیز به آن اضافه شد و تاکنون دانشگاههای کشور در این دو ماموریت موفق عمل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در سالیان گذشته نیازمند گسترش آموزش عالی و ایجاد واحدهای آموزش عالی در سراسر کشور بودیم افزود: اولویت امروز کیفی سازی آموزش عالی است و در همین راستا طرح افزایش توان اشتغال پذیری دانشجویان و کسب مهارتهای کارآفرینی از مهرماه برای دانشجویان کارشناسی به اجرا در می آید.

رئیس مرکز هیات های امنا و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم با تاکید بر ضرورت پاسخگویی دانشگاهها به نیازهای جامعه و به خصوص نیازهای محیط پیرامون خود گفت: باید با مشارکت گروههای مختلف آموزشی از سویی و دستگاههای احرایی و بخش خصوصی از سویی دیگر؛ هسته های پژوهشی در دانشگاهها تشکیل شود و برای رفع مشکلات مشخص در جامعه اقدام کند.

در ادامه این آیین؛ دکتر عزیزاله حبیبی، سرپرست دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: ارتقای جایگاه دانشگاه خوارزمی به یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور مهمترین هدف مسئولان این دانشگاه در دوره جدید است.

دکتر حبیبی، افزایش میزان استقلال روسای دانشکده ها، قانونگرایی در همه زمینه ها، استفاده از خرد جمعی، فعالیت در چارچوب منافع ملی کشور و حرکت به سمت تحقق دانشگاه کار آفرین را از دیگر اولویت های مسئولان دانشگاه خوارزمی در دوره جدید ذکر کرد.

وی تاکید کرد: برای بین المللی شدن دانشگاه خوارزمی باید در همه فرایندها استاندارد سازی کنیم و این امر باید در همه فرآیندهای آموزشی، پژوهشی و اجرایی و در ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری انجام شود.

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم سرپرست سابق دانشگاه خوارزمی نیز در این آیین گفت: در طول تصدی مدیریت این دانشگاه کوشش کردیم تا فعالیت های خوبی که دکتر سبحان الهی رئیس اسبق این دانشگاه آغاز کرده بود ادامه یابد و دچار وقفه نشود.

وی با تبریک انتصاب دکتر حبیبی به سمت سرپرست دانشگاه خوارزمی، وی را دارای تجارب مدیریتی خوبی دانست و ضمن آرزوی توفیق در مدیریت، بر حمایت همه اساتید، کارکنان و دانشجویان از مدیریت جدید تاکید کرد.

در پایان این آیین، لوح قدردانی وزیر علوم از سرپرست سابق دانشگاه خوارزمی و حکم انتصاب سرپرست جدید توسط دکتر باقری، قائم مقام وزیر علوم به آنها اعطا شد.

م.ع ۱۳۶۰