معاون فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد:

لزوم استفاده از همفکری دانشجویان در ایجاد نشاط در دانشگاه ها

۲۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۹ کد : ۴۰۲۴۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۵۰
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست معاونان فرهنگی دانشگاه های منطقه یک آموزش عالی، نقش این دانشگاه ها را در ارسال پیام و تاثیر گذاری بر سایر مراکز آموزش عالی پر اهمیت ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه های منطقه یک به دلیل نفوذ و تاثیرگذاری در سطح دانشگاه های کشور نقش الگوسازی و پیام فرستی به سایر دانشگاه ها را داشته و از این حیث پر اهمیت هستند.
لزوم استفاده از همفکری دانشجویان در ایجاد نشاط در دانشگاه ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری هدف اصلی این نشست ها را هم افزایی، همفکری و انتقال تجارب به منظور دستیابی به خط مشی و اقدام مناسب برای حل مسائل و مشکلات موجود در دانشگاه ها دانست و اظهار داشت: پیمایش و تحلیل مسائل در دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و این امر در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی بیشتر و ضروری تر است.

دکتر غفاری به لزوم رصد و پیمایش اطلاعات در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد و افزود:: این امر موجب کسب اطلاعات و درک بیشتر شرایط موجود شده و منجر به حرکت و اقدام صحیح در این زمینه خواهد شد.

وی با اشاره به بحث نشاط در دانشگاه و لزوم استفاده از همفکری دانشجویان در این زمینه گفت: برنامه هایی که باهدف افزایش نشاط در دانشگاه، توسط مسئولان طراحی شود و برای یک نسل جوان دانشجو که دارای سلایق و ذائقه های خاص خود را دارند ارائه می شود، توفیق چندانی نداشته و با اقبال کمی روبرو خواهد شد. از این رو برنامه هایی که با همفکری و در نظر گرفتن سلایق دانشجویان و حول قوانین موجود طراحی و ارائه شود؛ موجب نشاط و شادابی جامعه و دانشگاه خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ در پایان با ارائه پیمایش صورت گرفته توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در سطح دانشگاه ها به ارائه تصویری از وضعیت دانشجویان در دانشگاه ها پرداخت و آگاهی از این نتایج را در مدیریت مسائل فرهنگی در دانشگاه اثر گذار دانست.

دکتر شریعت، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت نیزضمن ابراز خرسندی از توفیق میزبانی نخستین نشست مشترک معاونان فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی فرهنگی گفت: آنچه که باعث قبول این مسئولیت سخت شده، بی تردید دغدغه هایی است که در بین همه ماست.

وی همچنین همدلی، همفکری و همکاری را رمز موفقیت در انجام این وظیفه دانست و گفت: هر چه این امر بهتر صورت گیرد، بی تردید میتوانیم به کسب نتایج بهتر و موفق تر امیدوار باشیم.

گفتنی است نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها ی منطقه یک شامل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مستقر در استان های تهران و البرز است.

ر.ب ۴۵