دردیداررئیس دانشگاه بوعلی سینا و سفیر بلغارستان بررسی شد؛

راه های گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشگاه بوعلی سینا با دانشگاه های بلغارستان

۲۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۱ کد : ۴۰۲۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۸۲
دکتر یعقوب محمدی‌فر، رئیس دانشگاه بو علی سینای همدان در دیدار خریستو پولنداکف سفیر بلغارستان در ایران در خصوص افزایش همکاری‌های علمی و پژوهشی بین دانشگاه های دو کشور دیدار و گفتگو کردند.
راه های گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی دانشگاه بوعلی سینا با دانشگاه های بلغارستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بوعلی سینا، دکتر محمدی فر با اعلام آمادگی کامل این دانشگاه برای همکاری با دانشگاه‌های برتر بلغارستان در حوزه های آموزشی و پژوهشی، بر افزایش تبادلات اثرگذار و گسترش همکاری بین طرفین از طریق طرح‌های اجرایی متناسب با نیازها و برنامه های راهبردی و اهتمام به عملیاتی‌کردن توافقات، تأکید کرد.
سفیر بلغارستان در ایران نیز خواستار ایجاد و گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی بین دانشگاه های بوعلی سینا و دانشگاه های بلغارستان شد و بر لزوم تبادل دانش و فناوری بین دانشگاه‌های این دو کشور به‌ویژه در حوزه های ایران شناسی، گردشگری، معماری و اجرای برنامه آراسموس تأکید کرد.
در پایان این دیدار مقرر شد با هماهنگی سفارت بلغارستان در ایران و دفتر همکاری های علمی بین‌المللی دانشگاه بوعلی سینا، زمینه‌های همکاری‌های گسترده علمی، پژوهشی و فناوری بین دو طرف، بررسی و برنامه‌ریزی های لازم برای تحقق توافقات صورت گیرد.
ز.ح ۷۴/ ر.ب ۴۵