رئیس سازمان امور دانشجویان در آیین فارغ التحصیلی دانشجویان غیر ایرانی؛

برنامه اصلی وزارت علوم برای بین المللی سازی دانشگاه ها، افزایش جذب دانشجویان خارجی است

۲۴ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۰ کد : ۴۰۱۹۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۱۴
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برنامه اصلی وزارت علوم برای بین المللی سازی دانشگاه ها و افزایش جذب دانشجویان خارجی، ارائه تسهیلات به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در جذب این دانشجویان است و در این راستا تا کنون ۱۱ مرکز کنسولی و ۱۴ مرکز آموزش زبان فارسی در دانشگاه های مختلف کشورایجاد و راه اندازی شده است.
برنامه اصلی وزارت علوم برای بین المللی سازی دانشگاه ها، افزایش جذب دانشجویان خارجی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجتبی صدیقی امروز (یکشنبه) درآیین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان غیرایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های استان تهران که درمحل تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: مبلغ دانشگاه محل تحصیل خود باشید و پیام صلح و دوستی ملت ایران را به مردم کشور خود برسانید.

وی افزود: در حالی که دنیا با بربریت و توحش جدید برخی از حاکمان مواجه است، جمهوری اسلامی ایران به قرار دادهای بین المللی خود پای بند است و ملت ایران، عاشق ملت های دنیا است.

در ادامه این آیین، دکتر عبدالحمید علیزاده، مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: در حالی که در سال گذشته تعداد فارغ التحصیلان غیر ایرانی حدود ۳۰۰ نفر بود، امسال با افزایش ۱.۶ برابری تعداد فارغ التحصیلان غیر ایرانی، این آیین با ۵۰۰ نفر برگزار شد.

وی افزود: سیاست وزارت علوم، تمرکز زدایی از برنامه های دانشگاه ها در خصوص جذب، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشجویان غیر ایرانی است و به همین علت در سال جاری، آیین دانش آموختگی دانشجویان غیر ایرانی در سه منطقه کشور و در دانشگاه های اصفهان، مشهد و تهران برگزار شد.

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان در حال تدوین آیین نامه ای هستند که تمام فرایند پذیرش و فارغ التحصیلی دانشجویان خارجی را به طور کامل مشخص کرده است و با تصویب این آیین نامه، دست دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در جذب دانشجوی خارجی بازتر خواهد شد.

در پایان این آیین، به تعدادی از فارغ التحصیلان غیر ایرانی نمونه، جوایز و هدایایی اهدا شد.

م.ع ۶۰/ ا.ب ۵۱