دکتر عارف: دانشگاه گیلان از موقعیت و ظرفیت بالایی برای توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است

۲۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۴ کد : ۴۰۱۶۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۷۰
دکترمحمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور مهندس جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از رؤسای دانشکده های دانشگاه گیلان تاکید کرد که این دانشگاه از جایگاه، موقعیت و ظرفیت ویژه و بالایی در توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است.
دکتر عارف: دانشگاه گیلان از موقعیت و ظرفیت بالایی برای توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، دکترعارف دراین نشست با اشاره به راهبرد آموزش عالی در طی چهار دهه گذشته، به نقش استان گیلان و دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاه مادر استان اشاره کرد و گفت: نیاز دانشگاه های امروز مبنی بر تقویت و توسعه و ارتباط همکاری های علمی بین المللی است که ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی می تواند یکی از راه های براقراری این ارتباط باشد.

وی بافت و شرایط اقلیمی استان گیلان و همجواری با کشورهای حاشیه دریای خزر را در کنار ظرفیت های علمی محملی مناسب برای توسعه همکاری های بین المللی دانست.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تاکید مکرر و اخیر مقام معظم رهبری نسبت به مسئله ارتباط با صنعت اذعان کرد: دانشگاه ها باید در زمینه ارتباط با صنعت با برنامه ای مدون و منسجم حرکت کنند و این ارتباط را با سایر بخش های جامعه نیز دنبال کنند.

دکتراحمد رضی رئیس دانشگاه گیلان هم ضمن ابراز خرسندی از حضور دکترعارف در جمع دانشگاهیان دانشگاه گیلان ابراز امیدواری کرد که در دوره ریاست وی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شاهد تصویب قوانینی راهگشا و تحول زا در حوزه علم و فناوری در مجلس شورای اسلامی باشیم.

وی همچنین به ارائه گزارشی از روند علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه پرداخت و ارتقا کیفیت و تقویت ارتباط با جامعه، صنعت و ارتباطات بین المللی را از اولویت های برنامه های دانشگاه گیلان برشمرد.

پس از این نشست، دکتر عارف و هیئت همراه با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه گیلان، یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی داشتند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: دانشگاه گیلان


( ۱ )