در جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها؛

دکتر رضوان طلب به عنوان دبیر هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم منصوب شد

۱۹ تیر ۱۳۹۷ | ۲۰:۲۱ کد : ۴۰۱۱۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۸۹۶
دکتر محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، در جلسه ۳۱۸ شورای اسلامی شدن دانشگاهها و مراکز آموزشی که با حضور دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، با رای اعضا به عنوان دبیر هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم منصوب شد.
دکتر رضوان طلب به عنوان دبیر هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم منصوب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پیش از دستور جلسه، حجت الاسلام و المسلمین شاطری، دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: به منظور ایجاد سامانه نظارت و ارزیابی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در دبیرخانه شورا با دستگاهها و نهادهای آموزش عالی مکاتبه صورت گرفته و مقرر شد با مهلت مشخص شاخص های مربوطه دسته بندی و به کارگروه مربوطه ارائه شود.

در ادامه، نامه هیأت عالی جذب پیرامون تعیین دبیر هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرائت شد و دکتر کی نژاد رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی، با اشاره به تبصره ۱ ماده ۴ مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به عنوان دبیر پیشنهادی معرفی کرد که توسط اعضا تصویب شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور جلسه ۳۱۸ شورای اسلامی شدن دانشگاهها و مراکز آموزشی، «پیگیری میزان و چگونگی اجرای اقدامات پیشران نظام مدیریت سند دانشگاه اسلامی» بود.

در این خصوص حجت الاسلام و المسلمین شاطری عنوان کرد: در جلسات گذشته این شورا، تعدادی از اقدامات مصوب نظام مدیریتی سند دانشگاه اسلامی جهت اجرا انتخاب و در جلسات دانشگاه اسلامی تصویب شده که برخی از آنها توسط دانشگاه آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی پذیرفته شده است.

حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه با اشاره به اقدامات مصوب گفت: دانشگاه اسلامی مطلوب، دانشگاه نظریه پرداز و کارآمد در تمدن نوین اسلامی ایرانی پیشرفت می باشد که بایستی بررسی کرد دانشگاههای فعلی قادرند چه میزان از این هدف را تأمین کنند.

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران ادامه داد: برای رسیدن به افق های مطلوب دانشگاه اسلامی به نظر می رسد ترمیم اساسی در ساختار فعلی دانشگاهها نیاز باشد، هر چند این معنایش عدم کارآمدی فعلی دانشگاهها نیست. وی افزود: بایستی به میزان مشارکت اعضای هیأت علمی دانشگاهها در ارتقای دانشگاهها توجه داشته باشیم تا کارآمدی و پیشرفت دانشگاه مطلوب را سرعت ببخشیم.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۴۸ )