در بازه زمانی سه ساله روی داد؛

رشد ۱۰ برابری گردش مالی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

۱۹ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۸ کد : ۴۰۱۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۳۴۰
دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر نوآوری و کسب و کارهای نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این پارک، از رشد ۱۰ برابری گردش مالی شرکت‌های مستقر در این پارک خبر داد و گفت: گردش مالی شرکت‌های زیر مجموعه پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از ۱۲.۸ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۴، با رشد تقریبی ۱۰ برابری، در سال ۱۳۹۶ به ۱۲۵ میلیارد ریال افزایش یافته است.
رشد ۱۰ برابری گردش مالی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر حسام زند حسامی مدیرکل دفتر نوآوری و کسب و کارهای نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن بازدید از بخش‌های مختلف اداری و کارگاهی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در نشستی که با حضور رئیس و معاونان این پارک برگزار شد شرکت کرد.
وی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی را از پیشروترین و پویاترین پارک‌های علم و فناوری کشور دانست و گفت: میزان پیشرفت و توسعه کمی و کیفی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با وجود موانع موجود شایسته تحسین است.
دکتر زند حسامی خاطرنشان کرد: نظر به عملکرد ممتاز و قابل قبول این پارک، وی تمام تلاش خود را در راستای جذب حمایت‌های هر چه بیشتر نهادهای مرتبط با پارک‌های کشور به‌ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به کار خواهد بست.
دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این نشست، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و دستاوردهای پارک اظهار داشت: رشد شرکت‌های دانش‌بنیانِ زیر مجموعه پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، از سال ۱۳۹۳ تا به امروز حدود ۱۷۰ درصد بوده است. این درحالی است که طی چند سال گذشته، رشد کیفی شرکت‌ها نسبت به رشد کمّی آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی افزود: با توجه به سیاست‌های کلان کشور در راستای اشتغال‌زایی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک علم و فناوری آذربایجان غربی توانسته تعداد شاغلان مستقیم در شرکت‌های فناور پارک را از ۱۰۲ نفر در سال ۱۳۹۲، با رشدی معادل ۱۸۳ درصد، به تعداد ۲۸۹ نفر در سال ۱۳۹۶ برساند.
دکتر حیدری ادامه داد: میزان حمایت مستقیم مالی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از واحدهای مستقر در آن، در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۳ رشدی معادل ۱۸۸ درصد داشته است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در پایان این نشست، ساخت آزمایشگاه‌های مرجع و مکمل در سطح استان، اتمام طرح‌های نیمه‌کاره پارک، توجه به حوزه گردشگری و همچنین تداوم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌ویژه در زمینه اختراعات فناورانه را از اهم برنامه‌های آینده پارک علم و فناوری آذربایجان غربی برشمرد.
دکتر حسام زند حسامی، مدیرکل دفتر نوآوری و کسب و کارهای نوین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بازدید و ضمن دیداری صمیمانه با فناوران و کارکنان این شرکت‌ها، شنونده مشکلات و نقطه نظرات آنها بود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )