مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم تأکید کرد؛

ضرورت هم‌افزایی و نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در رفع چالش‌های ملی کشور

۱۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۵ کد : ۳۹۹۶۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۵۰
دکتر محمدسعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم در نشست هم‌اندیشی مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های استان تهران که امروز (یکشنبه) در محل این وزارتخانه برگزار شد، بر ضرورت هم‌افزایی و نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در رفع چالش‌های ملی کشور تأکید کرد.
ضرورت هم‌افزایی و نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در رفع چالش‌های ملی کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیف در این آیین ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، مهم‌ترین چالش‌های ملی کشور را در حوزه‌های آب و خشکسالی، آلودگی هوا و ریزگردها، آلودگی محیط زیست، مدیریت پسماند، مصرف انرژی، آسیب‌های اجتماعی، الگوهای توسعه اقتصادی و روش‌های بهره‌وری و رقابت‌پذیری تولید دانست.
وی به ایفای نقش دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در برطرف کردن چالش‌های ملی اشاره کرد و افزود: ضروری است دانشگاه‌ها توانمندی‌ها و تجارب خود را معرفی و سعی کنند در همکاری با یکدیگر، کمک‌های مؤثری به دولت کنند.
در این نشست مدیران دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های استان تهران درخصوص هدایت توانمندی‌های مراکز آموزش عالی در راستای پاسخگویی به چالش‌های ملی کشور پیشنهادات و نقطه نظرات خود را بیان کردند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵