استاندار تهران خبر داد:

ایجاد صندوق‌های پژوهش در دانشگاه‌های تهران

۱۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۳ کد : ۳۹۹۶۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۴۰
استاندار تهران از تشکیل صندوق پژوهش در دانشگاه‌های پایتخت خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح اختصاص منابع مالی برای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه‌ها و توجه به شرکت‌های دانش بنیان است.
ایجاد صندوق‌های پژوهش در دانشگاه‌های تهران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمد حسین مقیمی در نشست شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان تهران که در سالن امیر کبیر دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اقدام های مهمی که به دنبال آن هستیم برقراری ارتباط میان دانشگاه و امور اجرایی است، چرا که در شهر و سطح استان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین قطب‌های علمی و دانشگاهی وجود دارند.
وی با بیان اینکه توجه به مراکز علمی و دانشگاهی استان می‌تواند به توسعه و پیشرفت در بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری کشور کمک کند، افزود: با همکاری دانشگاه‌ها می‌توان در جهت اصلاح فناوری و تولیدات گام‌های خوبی برداشت و محصولات با کیفیت‌تری را تولید کرد.
مقیمی ادامه داد: برای همکاری بیشتر با دانشگاه‌ها، تاکنون سه جلسه با روسای دانشگاه‌ها برگزار شده و در نظر داریم تا هر فصل جلسات کاری خوبی را با این نهادهای علمی برگزار کنیم.
استاندار تهران گفت: برای حمایت بیشتر از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاهی حدود ۲ میلیارد تومان منابع مالی در نظر گرفته ایم.
وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور می‌توان با امکانات دانشگاه‌ها، تخصیص منابع مالی استان و توجه به شهرک‌های دانش بنیان کمبودهای علمی و فناوری در استان را جبران کنیم.
دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه نقش اساسی در برطرف کردن مشکلات زیست محیطی، اقتصادی و آب، آلودگی هوا دارد گفت: معتقدیم که این مشکلات با برنامه های کارشناسی حل خواهد شد چرا که در دنیا این موارد با اطلاعات روز دانشگاه‌ها مرتفع می شود.
وی افزود: دلیل آنکه دنیا در دانشگاه‌ها سرمایه گذاری می کند به خاطر حل اشتغال نبوده بلکه در نظر دارد تا مشکلات پیرامونی را حل کند.
به گفته رئیس دانشگاه تهران، در حال حاضر دانشگاه‌ها بهترین محل برای تعامل علمی به‌شمار می روند و توجه به این مقوله می‌تواند بهترین مسیر را برای اتصال کشور به علم و فناوری‌ها روز جهانی در پی داشته باشد.
این نشست با حضور نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، عیسی فرهادی فرماندار تهران، شکر الله حسن بیگی معاون سیاسی استاندار و روسای ۱۳ دانشگاه برتر استان تهران در سالن امیر کبیر دانشگاه تهران برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۱ )