وزیر علوم در بازدید از خبرگزاری مهر:

گزارشی از اخلال در کنکور ۹۷ نداشتیم/ آزمون در نهایت دقت برگزار شد

۱۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۲ کد : ۳۹۹۶۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۰۱
دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز (یکشنبه) در بازدید از خبرگزاری مهر گفت: کنکور سراسری سال ۹۷ با نهایت دقت برگزار شد و هیچ گزارشی مبنی بر بروز اشکال در توزیع و جمع آوری سئوالات و روند برگزاری نداشتیم.
گزارشی از اخلال در کنکور ۹۷ نداشتیم/ آزمون در نهایت دقت برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر غلامی اظهار داشت: آنچه امروز به عنوان کنکور وجود دارد حاصل تجربه طولانی مدت در حوزه آموزش عالی کشور است و سازمان سنجش آموزش کشور نیز یک تشکیلات قوی، مهم و مطمئن در این زمینه است.
وی افزود: سازمان سنجش آموزش کشور به لحاظ تکنولوژیک، تجربه کاری و نوع مدیریت سابقه قوی، طولانی و مطمئن دارد.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: باتوجه به آمار و اخبار موجود، کنکور سراسری همیشه با دقت و امنیت کامل برگزار شده و امسال نیز کنکور همانند سال‌های گذشته بوده است.
دکتر غلامی با بیان اینکه کنکور سراسری ۹۷ با دقت و امنیت بسیار بالا برگزار شد، گفت: چاپ، بسته‌بندی و روند برگزاری کنکور با تکنولوژی‌های بسیار بالا صورت می گیرد و دسته‌بندی سئوالات تصادفی است؛ بنابراین اشخاص دخالتی در این روند ندارند.
وی عنوان کرد: من از روند برگزاری کنکور بازدید داشتم که به طور کامل در این روند امنیت بالا لحاظ شده است.
وزیر علوم تصریح کرد: کلید سوالات آزمون‌ها پس از برگزاری توسط طراحان سئوال تدوین شده و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و قبل از برگزاری آزمون کلید سئوالات وجود ندارد.
دکتر غلامی تاکید کرد: هیچ گزارشی مبنی بر بروز اشکال در توزیع و جمع‌آوری سوالات و روند برگزاری آزمون سراسری امسال وجود نداشته است و امسال دقیق‌تر از گذشته کنکور برگزار و در تاریخ‌های اعلام شده نتایج منتشر می شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷