در راستای افزایش نقش دانشگاه‌ها در توسعه و اقتصاد کشور برگزار شد؛

نشست کارگروه پیگیری مصوبات «سمینار نقش‌آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی»

۰۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۳ کد : ۳۹۸۹۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۸۶
نشست کارگروه پیگیری مصوبات سمینار «نقش‌آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی»، با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های اُمنا و هیئت ممیزه مرکزی و دکتر محمد‌تقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم برگزار شد.
نشست کارگروه پیگیری مصوبات «سمینار نقش‌آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی»

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مقرر شد کارگروه‌های «تعیین مقیاس اقتصادی مؤسسات آموزش عالی»، «استفاده بهینه و یکپارچه از امکانات و تجهیزات موجود در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی»، «اثربخش کردن تخصیص منابع دولتی آموزش عالی»، «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع بخشی به منابع آموزش عالی» و «افزایش کارآیی نظام اقتصاد آموزش عالی» ایجاد شود.
همچنین حاضران در این نشست به بررسی امکان تأسیس صندوق مالی توسعه علمی کشور با استفاده از ظرفیت‌های موجود و با محوریت سازمان برنامه و بودجه کشور پرداختند.
گفتنی است همایش «نقش‌آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی» با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه مرکزی، دکتر نمکی معاونت علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، برخی رؤسا و معاونان دانشگاه‌های سراسر کشور و مسئولان سازمان برنامه و بودجه و وزارت علوم، با هدف افزایش تاثیر دانشگاه‌ها در توسعه و اقتصاد کشور، ۴ اردیبهشت ماه سال جاری در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ا.ب ۵۲