با حضور استاندار مازندران درپارک علم و فناوری مازندران صورت گرفت؛

رونمایی از تمبر یادبود نخستین رویداد ملی شتاب طبری

۰۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۴ کد : ۳۹۸۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۰۱۲
تمبر ویژه نخستین رویداد ملی شتاب، فناوری های تقاضا طبری با حضور استاندار مازندران و رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی از این معاونت، رونمایی شد.
رونمایی از تمبر یادبود نخستین رویداد ملی شتاب طبری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران، رویداد ملی فناوری های تقاضامحور طبری در ۵۰ فناوری و با سرفصل‌های کشاورزی با اولویت برنج، بهینه‌سازی مصرف انرژی و صنعت پلیمر با کاربری بسته‌بندی مواد غذایی، صنایع خودروسازی، فناوری‌های نوین در مکانیزه کردن صنعتی، صنایع تبدیلی کشاورزی، زیست‌محیطی، ریخته‌گری و صنایع غذایی با اولویت لبنی فراخوان شد.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری مازندران از مجموع ۷۵ طرح و ایده برتر در نهایت پنج طرح حائز رتبه‌های برتر شدند که در حاشیه رویداد ملی طبری مذاکراتی بین مالکان این طرح ها با تعدادی از سرمایه‌گذاران و شرکت‌های منطقه انجام شد و تفاهم‌نامه‌های اولیه برای ادامه کار صورت گرفته است.

دکترمعتمدزادگان، رئیس پارک علم و فناوری مازندران اظهار داشت: طرح‌های برتر در واقع غربالگری شده‌اند و نکته مهم این است که فقط ایده نبودند بلکه در قالب شرکت فعالیت دارند و کسب و کار آنها مورد توجه داوران بخش صنعت قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در این رویداد ملی فناورانه، مبتکرانی از هشت استان کشور حضور داشتند که طرح‌های آنها مورد اقبال صنایع قرار گرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: در نخستین رویداد ملی شتاب علاوه بر تجلیل از دارندگان پنج طرح برتر، حامیان شرکت‌های دانش‌بنیان و جشنواره، فناوران و پدیدآورندگان ۱۰ طرح دیگر که به مرحله نهایی رسیده اند، قدردانی شد.
وی افزود: رونمایی از تمبر یادبود نخستین رویداد ملی شتاب طبری نیز با حضور محمد اسلامی استاندار مازندران انجام شد تا این اتفاق مهم در تاریخ رویدادهای علمی استان به ثبت برسد.

وی اظهار کرد: هر یک از برگزیدگان جشنواره طبری در مدت کمتر از ۱۰ دقیقه به ارائه طرح‌های خود پرداختند که این طرح‌ها عبارتند از: هوشمندسازی صنعتی بویلرهای چگالشی، تولید کود ارگانیک از زباله، نرم‌افزار تشخیص ارقام برنج، کمپوست ساز و تصفیه ساز شیرابه زباله بوده است.

دکترمعتمدزادگان با اشاره به شرکت جوانان پُرنشاط و نخبه دراین جشنواره گفت: جوانان خلاق و ایده‌پرداز بسیاری را در کشور و ازجمله در مازندران داریم که با حمایت خیران و بخش دولتی می توانند طرح و ایده خود را به مرحله تجاری سازی برسانند.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵