با حضور قائم مقام وزیر علوم صورت گرفت؛

افتتاح مجتمع آزمایشگاهی و گلخانه‌های دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان

۰۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۰ کد : ۳۹۷۷۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۴۲
با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت های اُمنا و هیئت ممیزه مرکزی و دکتر مسعود شمس بخش مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم، مجتمع آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان و گلخانه‌های این دانشکده، افتتاح شد.
افتتاح مجتمع آزمایشگاهی و گلخانه‌های دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه لرستان، مجتمع آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان با زیربنای ۱۹۰۰ مترمربع و با اعتبار ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

با افتتاح این مجتمع، همه آزمایشگاههای دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان در این ساختمان تجمیع می‌شوند. همچنین مجموعه گلخانه‌های آموزشی، تحقیقاتی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان با زیربنای ۸۰۰ مترمربع و با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان نیز افتتاح شد. این مجموعه آموزشی، تحقیقاتی در رابطه با تحقیقات و پژوهش‌های گیاهی و گلخانه‌ای و معضلات مرتبط با خشکی و کم آبی و نیز موضوع اصلاح الگوی کشت، تحقیقات و پژوهش خواهد کرد.

دکتر باقری در آیین افتتاح این دو پروژه اظهار داشت: استانداردهای آموزشی دانشگاه لرستان به سرعت در حال رسیدن به سطح قابل قبولی است.

وی افزود: کارآفرینی را باید تقویت کرد و دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان در این زمینه وضعیت قابل قبولی دارد.

دکتر باقری تصریح کرد: دانشگاه لرستان در مقایسه با دیگر دانشگاههایی که همزمان با این دانشگاه تأسیس شده‌اند در حد نُرم‌های قابل قبول و خوبی، قرار دارد.

وی افزود: تعداد ۲۱ آزمایشگاه در مجتمع آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی ایجاد می‌شوند که یک اقدام مهم در راستای ارتقای مهارت‌ها و افزایش کیفی سطح تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی است.

دکتر باقری خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم از پتانسیل‌های دانشگاهی برای رفع مشکلات و معضلات استانی استفاده شود.

دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم و دکتر شمس بخش مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم همچنین از ساختمان مرکزی در حال ساخت دانشگاه لرستان که مراحل پایانی ساخت خود را طی می‌کند و قرار است در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد بازدید کردند و در جلسه هیئت امنای دانشگاه لرستان و جلسه شورای دانشگاه نیز شرکت کردند. پروژه ساخت ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان در پنج طبقه دارای ۶۲۰۰ مترمربع زیربنا می باشد و تاکنون برای ساخت آن نزدیک به ۹ میلیارد تومان هزینه شده است.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷