معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

افزایش کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور جزو اولویت‌های وزارت علوم است

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۵ کد : ۳۹۷۶۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۶۶
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: افزایش برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های سراسر کشور جزو اولویت‌های وزارت علوم است
افزایش کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور جزو اولویت‌های وزارت علوم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در دانشگاه حکیم سبزواری و درنشستی با مسئولان حوزه فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه با اشاره به نگاه وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تشکل‌های دانشجویی و کرسی‌های آزاداندیشی، اظهار داشت: دانشگاه محل نقد و بررسی اندیشه‌ها است و امروزه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی مورد تأکید مقام معظم رهبری و مسئولان کشور است.
دکترغفاری بیان کرد: در حال حاضر ۴۰۰ تشکل اسلامی، سه هزار کانون فرهنگی و ۹ هزار و ۵۰۰ انجمن علمی در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند و گسترش فعالیت این تشکل‌ها موردتوجه وزارت علوم است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مسائل و مشکلات حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها جدا از مشکلات و مسائل جامعه نیست، گفت: واقعیت این است که مسائل فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها و جامعه با همدیگر پیوند و همراهی قابل اعتنایی دارند.
دکتر غفاری ادامه داد: واقعیات فرهنگی و اجتماعی که امروزه در جامعه خودمان با آن روبه رو هستیم دارای یک سیالیت و پویایی دایم هستند.
وی افزود: این سیالیت از سویی باعت تحرک و پویایی محیط شده است اما از سویی و از جنبه مدیریتی کار ما را به عنوان متولیان فرهنگی دانشگاه‌ها سخت کرده است و به نوعی پیش بینی پذیری را هم برای ما سخت می‌کند و هر روز و هر لحظه ما را با مسائل جدید و تازه ای روبه رو می‌کند و ما باید این آمادگی را در خودمان برای مواجه شدن با این موارد ایجاد کنیم.
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: نکته دیگری که امروزه در ارتباط با مسائل فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها با آن روبه رو هستیم این است که مسائل سیاسی بسیاری از جامعه وارد دانشگاه می‌شود در حالی که در گذشته این مسائل در دانشگاه شکل می‌گرفت و به جامعه وارد می‌شد که بخشی از این موضوع به گسترش فضاهای مجازی مربوط می‌شود.
وی در ادامه همراهی و همراهی دانشگاه حکیم سبزواری در برگزاری چهل و یکمین سالگرد عروج دکتر شریعتی را که در روستای مزینان، زادگاه دکتر شریعتی برگزار شد؛ برای جامعه علمی و فرهنگی کشور و هم برای دانشگاه حکیم سبزواری یک نعمت و فرصتی بسیار مغتنم عنوان کرد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵