در دانشگاه کاشان صورت گرفت؛

انجام تست پروازی اولین پهپاد افقی پرواز

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۱ کد : ۳۹۷۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۰۸
دکترعلیرضا فرجی رئیس پژوهشکده دانشجویی دانشگاه کاشان گفت: تست پروازی نخستین پهپاد افقی پرواز این دانشگاه انجام شد.
انجام تست پروازی اولین پهپاد افقی پرواز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکترفرجی درخصوص این پهپاد هدایت پذیر از دور که تمامی مراحل آن توسط دانشجویان مهندسی مکانیک این دانشگاه طراحی و ساخته شده است، گفت: طراحی این پهپاد توسط سعید مزروعی انجام شده و امید حمیدی شاد در ساخت آن مشارکت داشته است.

وی استاد راهنمای این پروژه را دکتر سعید امیر عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک عنوان کرد و افزود: این پهپاد با حمایت مالی پژوهشکده دانشجویی دانشگاه ظرف مدت حدود سه ماه ساخته شده است.

مزروعی طراح این پهپاد هم هدف از ساخت این طرح را کسب تجربه و تولید دانش فنی در این زمینه ذکر کرد و گفت: پهپادها در کلاس ریزپرنده ها MAV) دارای انواع مدل های بال ثابت (Fixed wing) ، مدل بال چرخان (Tilt wing) ، روتور چرخان (tilt rotor) و انواع پرنده های هیبریدی یا ترکیبی طراحی و ساخته می شوند که در فاز نخست دانشجویان موفق به طراحی و ساخت ریزپرنده بال ثابت شده ایم.

وی برای تکمیل این پهپاد و ساخت انواع دیگر پهپاد توجه و حمایت مالی بیشتر مسئولان دانشگاه به پژوهشکده دانشجویی و پژوهش های آنان را خواستار شد و خاطرنشان کرد: برای طراحی و ساخت این پهپاد در فاز نخست حدود ۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: کاشان


( ۱ )