در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

۱۱ نفر از رؤسای دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم انتخاب شدند

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۵ کد : ۳۹۷۴۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۴۰۱
در جلسه عصر سه‌شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حضور رئیس‌جمهوری و سایر اعضای این شورا برگزار شد،۱۱ نفر از رؤسای دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم انتخاب شدند .
۱۱ نفر از رؤسای دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم انتخاب شدند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایسنا، در این جلسه دکترروحانی با آرزوی رحمت واسعه برای حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمدی و تقدیر از خدمات آن مرحوم به عنوان باسابقه‌ترین عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ایشان همواره شخصیتی علمی، انقلابی و فرهنگی مورد احترام جامعه بود. نقش ارزشمندی در حوزه و دانشگاه داشت، شاگردان برجسته‌ای تربیت کرد و در مؤسسه سمت نیز منشا خدمات ماندگار علمی و آموزشی بود.
رئیس‌جمهوری مرحوم احمدی را شخصیتی صریح‌اللهجه، بدون تعلق جناحی و دغدغه‌مند فرهنگ و جامعه عنوان کرد.
رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به تغییر روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی، از زحمات اعضای قبلی تقدیر و به اعضای جدید شورا خیرمقدم گفت.
در این جلسه در زمینه جایزه مصطفی (ص) و تاکید شورای سیاستگذاری این جایزه و نیز اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص لزوم ایجاد اصلاحیه در آن، قرار شد این جایزه در دو بخش اعطا شود و اصل جایزه به دانشمند مسلمان جهان اسلام که در ارتقای علم و فناوری شاخص بوده، تعلق بگیرد و یک جایزه هم به دانشمند مسلمانی که در سایر کشورها در زمینه علوم مختلف سرآمد است، اهدا شود.
همچنین در این جلسه دکتر ابراهیم فرشیدی برای ریاست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه، دکتر عزیز حبیبی ینگجه برای ریاست دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر اسدالله تیموری یانسری برای ریاست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، دکتر سید حسن سلطانی برای ریاست دانشگاه هنر، دکتر محمد حسن فتحی برای ریاست دانشگاه تربت حیدریه، دکتر جبار علی ذاکری برای ریاست دانشگاه علم و صنعت، دکتر احمد خامسان برای ریاست دانشگاه بیرجند، دکتر مسعود نصیری زرندی برای ریاست دانشگاه سمنان، دکتر علی محمودی‌نژاد برای ریاست دانشگاه صنعتی سیرجان، دکتر محمد ملکی برای ریاست دانشگاه ملایرو دکتر احمد عریان برای ریاست دانشگاه یاسوج، انتخاب شدند.
افراد نامبرده پیش از این سرپرستی دانشگاه های فوق الذکر را برعهده داشتند.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۴ )