رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته خبرداد؛

رتبه اول سرانه انتشار مقالات این دانشگاه در بین دانشگاه های کشور

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۲ کد : ۳۹۷۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۴۷
دکترمحمد جواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته از کسب رتبه اول درسرانه کمی و کیفی انتشار مقالات توسط این دانشگاه در بین دانشگاه های کشور خبر داد.
رتبه اول سرانه انتشار مقالات این دانشگاه در بین دانشگاه های کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکترآروین گفت: شاخص ترکیبی سرانه کمی و کیفی مقالات و مستندات علمی با چهار زیرشاخص اندازه گیری شده است.

وی از سرانه مقالات چاپ شده به تعداد اعضای هیات علمی، سرانه استنادات مقالات و مستندات، توزیع استنادها به برونداد پژوهشی دانشگاه و تعداد مقالات علمی و پژوهشی نمایه شده اعضای هیأت علمی دانشگاه در مجلات ISC داخلی به عنوان چهار زیر شاخص برای اندازه گیری شاخص اصلی نام برد.

دکتر آروین گفت: اطلاعات سه شاخص اولیه از مستندات علمی نمایه شده در وب سایت Web of Science استخراج شده و از مجموع سه شاخص اولیه، وزن کمی و کیفی مقالات ISI نیز به دست آمده است.

وی افزود: براساس اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته؛ دانشگاه‌های تربیت مدرس، صنعتی امیرکبیر وصنعتی شریف، تهران و سایر دانشگاه‌ها قرار دارند.

دکتر آروین گفت: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در حالی موفق به کسب این رتبه شد که سال گذشته در جایگاه نهم در بین دانشگاه‌های صنعتی قرار گرفت و در رده بندی جدید سه پله صعود کرده است.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته


( ۱ )