معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اعلام کرد:

آیین نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی در صنعت از مهرماه اجرایی می شود

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۷ کد : ۳۹۷۰۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۶۸۹
دکتر مسعود برومند در آیین افتتاح ساختمان شماره ۲ مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه بوعلی سینا گفت: تعدادی از آیین نامه های جدید فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی در صنعت آماده شده است و زمانی که مطمئن شویم در حوزه های اجرایی مشکلی پیش نمی آید، این آیین نامه حداکثر تا مهر ماه سال جاری اجرا خواهد شد.
آیین نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی در صنعت از مهرماه اجرایی می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم عصر دوشنبه در مراسم افتتاح ساختمان شماره ۲ مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه بوعلی سینا، با اشاره به اینکه آئین نامه فرصت مطالعاتی در صنعت در دست تدوین است، اظهار داشت: اعضای هیأت علمی جوان که در ابتدا وارد دانشگاه می شوند، در طی دو تا چهار سال آینده بسته به رشته ای که دارند؛ باید مدتی را در صنعت یا جامعه بگذرانند.
وی افزود: انتظار می رود اعضای هیئت علمی در هنگام ارتقا به صورت پاره وقت، دوره های ۳ تا ۶ ماهه در حوزه های صنعت یا حوزه هایی را که مربوط به رشته آنها می شود طی کنند.
دکتربرومند با اشاره به اینکه اهمیت این آئین نامه در این است که ارتباط دائمی بین اعضای هیأت علمی با جامعه و صنعت ایجاد کند، گفت: در پی این اقدام هم صنعت به توانمندی های خود پی می برد و هم نیاز های فرد تشخیص داده می شود؛ که این امر در دست بررسی های نهایی است.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه در این خصوص تعدادی از آئین نامه های جدید آماده شده است، گفت: برای اینکه این آئین نامه ها مشکلات اجرایی نداشته باشند و اشکالاتی که ممکن است مرحله اجرا را سخت کند رفع شود؛ وارد مرحله اجرایی نشده است.
وی با اشاره به اینکه این آئین نامه ها کاملاً در حوزه وزارت علوم بوده و نیازی به طرح در مراجع بالادستی وزارتخانه ندارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر فضای کلی دانشگاه ها به سمت تغییرات این چنینی پیش می رود و ما زمانی که مطمئن شویم در حوزه های اجرایی و بقیه سیستم ها مشکلی پیش نمی آید، این آئین نامه ها را نهایتاً تا مهرماه سال جاری اجرا خواهیم کرد.
ر.ب ۴۵


( ۲ )