در دیدار رئیس دانشگاه تربیت مدرس و سفیر ژاپن در تهران بررسی شد؛

راهکارهای ارتقای تعاملات علمی و فناوری دو کشور

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۶ کد : ۳۹۷۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۷
دردیدار رئیس دانشگاه تربیت مدرس و سفیر ژاپن در تهران، راهکارهای ارتقای تعاملات علمی و فناوری میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
راهکارهای ارتقای تعاملات علمی و فناوری دو کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، دراین نشست که با حضور دکترمحمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس وهیرویاسوکوبایاشی، سفیر ژاپن در تهران برگزارشد، دکتراحمدی پیشنهاد تشکیل کنسرسیومی از دانشگاه های برتر ایران و ژاپن را ارائه داد.
دکتر سعیدی، مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه تربیت مدرس نیز به تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص معرفی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هماهنگ کننده ملی تعاملات با ژاپن اشاره کرد و گفت: براساس تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هماهنگ کننده ملی در تعاملات با ژاپن انتخاب شده و این نشست نیز برای معرفی برنامه های دانشگاه جهت ارتقای تعاملات علمی میان ایران و ژاپن برگزارمی شود.
وی در ادامه وظایف هماهنگ کنندگان ملی و سوابق همکاری دانشگاه تربیت مدرس با دانشگاه های ژاپن را تشریح کرد.
در بخش دیگری از این نشست مشترک، سفیر ژاپن از ارائه پروپوزال فعال توسط دانشگاه تربیت مدرس برای همکاری با طرف ژاپنی استقبال کرد و ایده شروع همکاری ها ازسال ۲۰۱۹ را مناسب دانست.
وی با اشاره به همکاری های جاری میان دانشگاه های ژاپن وتعدادی از دانشگاه های ایران افزود: درحال حاضر ۴۴ قرارداد میان دانشگاه های ژاپن و ایران منعقد شده است.
دراین نشست از سفیر ژاپن برای حضور در اولین نشست کارگروه همکاری علمی با ژاپن که با حضور دانشگاه های علاقه مند به همکاری در تیرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود، دعوت شد.
در ادامه این دیدار سفیر ژاپن از آزمایشگاه گروه فیزیولوژی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس بازدید کرد.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵