قائم مقام معاون پژوهش و فناوری در امور فناوری خبر داد:

بازنگری در آیین‌نامه نحوه راه‌اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۶ کد : ۳۹۶۹۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۸۲
دکتر مهدی کشمیری، قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در امور فناوری و سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری در سی‌امین نشست مدیران مراکز رشد سراسر کشور از بازنگری در آیین‌نامه نحوه راه‌اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور خبر داد.
بازنگری در آیین‌نامه نحوه راه‌اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کشمیری در این آیین که با حضور مدیران مراکز رشد سراسر کشور در سالن شهدای جهاد علمی این وزارتخانه برگزار شد، غیرمتمرکز کردن فرآیند صدور مجوز و استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای، حذف مجوز قطعی و مدت‌دار کردن مجوزها، انعطاف پذیرکردن ساختار مراکز رشد و پیش‌بینی مشوق‌های مالی و قانونی برای مراکز رشد موفق را از جمله تغییرات پیشنهادی در این آیین‌نامه برشمرد.
وی تأکید بر محتوا تا شکل و پررنگ کردن موضوع ارزیابی، کاهش بار کاری شورای گسترش آموزش عالی در فرآیند صدور مجوز و شمول آئین‌نامه برای کلیه مراکز رشد اعم از دولتی و غیردولتی را از دیگر تغییرات پیشنهادی در این آییننامه عنوان کرد.
همچنین شرکت‌کنندگان در این نشست، در زمینه تحلیل چالش‌های پیش روی مراکز رشد و ارائه راهکارهای عملیاتی در ابعاد گوناگون بحث و تبادل نظر کردند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۱ )