با حضور وزیران راه و کار و قائم مقام وزیرعلوم ؛

آیین تشییع رئیس سابق انجمن جامعه شناسی ایران برگزار شد

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۴ کد : ۳۹۶۷۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۹۱
آیین تشییع مرحوم دکتر محمد امین قانعی راد، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و رئیس سابق انجمن جامعه شناسی ایران روز یکشنبه (امروز) با حضور وزیران مسکن و شهرسازی و کار و رفاه اجتماعی، قائم مقام وزیر علوم، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر تهران و جمع کثیری از استادان و دانشجویان جامعه شناسی،‌ علوم اجتماعی و ارتباطات در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد .
آیین تشییع رئیس سابق انجمن جامعه شناسی ایران برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سراج زاده، رئیس انجمن جامعه شناسی ایران در این آیین گفت: شادروان دکتر قانعی راد کنشگری فعال بود که دانش جامعه شناسی را برای خدمت به مردم انتخاب کرده بود و در طول حیات خود کوشید جامعه شناسی را از فضای دانشگاه وارد فضای عمومی اجتماع کند.

وی افزود: امروز انجمن جامعه شناسی ایران در سوگ یکی از اعضای خود نشسته است که برای علم نقش اجتماعی قائل بود و فعالیت در این انجمن را برای ایفای مسئولیت اجتماعی خود پرفایده تر از فعالیت انفرادی می‌دانست.

عضو هیات علمی دانشگاه گفت: مرحوم دکتر قانعی راد ضمن تاکید بر استقلال دانشگاه و نهادهای علمی، بر ضرورت تعامل دانشگاه با دولت وحوزه عمومی تاکید می‌کرد و همواره به سیاستگذران و تصمیم سازان مشاوره می‌داد.

در ادامه آیین تشییع رئیس سابق انجمن جامعه شناسی ایران، دکتر هادی خانیکی، رئیس انجمن علمی فرهنگ و ارتباطات و از دوستان مرحوم دکتر قانعی راد گفت: شادروان دکتر قانعی راد معلمی بود که عشق و خرد را به هم آمیخته بود و عاشقانه و عالمانه همه زندگی علمی خود را صرف خدمت به جامعه کرده بود.

وی افزود: مرحوم دکتر قانعی راد دغدغه ایران داشت و دراندیشه مردم بود و حتی در سالهای اخیر، بیماری نتوانست شتاب فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی وی را کم کند.

در ادامه این آیین سوگواری، پیام تسلیت معاون اول رئیس جمهور و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قرائت شد و دکتر میرزایی استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران، عرفان قانعی راد، فرزند وی و یکی ازشاگردان او به بیان بخشی از ویژگی‌های شخصیتی این استاد جامعه شناسی پرداختند.

گفتنی است دکتر قانعی راد عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور پس از دو سال مبارزه با بیماری روز پنج شنبه دار فانی را وداع گفت. مراسم آغازین آیین تشییع این مرحوم با حضور خانواده و جامعه علمی در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار شد.

م.ع ۱۳۶۰


( ۱ )