در دیدار قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و سفیر سنگال در ایران؛

راه های توسعه همکاری های علمی بین المللی دو کشورمورد بررسی قرار گرفت

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۲ کد : ۳۹۶۷۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۵۹
دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل در دیدار باباکاربا، سفیر جمهوری سنگال در تهران با وی، راه های توسعه همکاریهای علمی بین المللی ایران و سنگال را مورد بررسی قرار داد.
راه های توسعه همکاری های علمی بین المللی دو کشورمورد بررسی قرار گرفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر سالارآملی به حضور دانشجویان بورسیه سنگالی دردانشگاه های ایران در رشته های مرتبط با نفت و گاز اشاره و بر حل مسائل آموزشی و اقامتی آنان تاکید کرد.
موضوع تأسیس شعبه ای از دانشگاه فنی و حرفه ای در کشور سنگال نیز توسط دکتر سالارآملی مطرح و پیشنهاد شد در صورت تأمین ساختمان مناسب برای آن، توسط طرف سنگالی، امکانات فنی و استادان آن توسط ایران تأمین شود.
همچنین مقرر شد با توجه به سوابق همکاری های قبلی علمی و فناوری بین ایران و سنگال، هیأتی از استادان و پژوهشگران دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشورمان از دانشگاه های سنگال بازدید کنند.
باباکاربا، سفیر جمهوری سنگال در تهران نیز با تشکر ازدکتر سالارآملی پیشنهاد کرد، یک مرکز ایران شناسی در سنگال تأسیس شود تا تمام علاقه مندان این حوزه در کشورهای غرب آفریقا بتوانند از این طریق با فرهنگ و آموزش عالی ایران بیشتر آشنا شوند.
در پایان این دیدار سفیر سنگال ضمن ابراز رضایت از حمایت مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم از ارتباطات علمی، آموزشی دو طرف، بر علاقه خود به فرهنگ غنی ایران و ذهنیت مثبت مردم سنگال در این خصوص تأکید کرد.
دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای نیز در این دیدار با معرفی اجمالی، تاریخچه، امکانات، تعداد دانشکده ها و آموزشکده ها و دانشجویان این دانشگاه، بر آمادگی کامل دانشگاه فنی و حرفه ای جهت توسعه همکاری آموزشی با سنگال تأکید کرد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷