با سفر وزیر علوم و هیات همراه به پاریس؛

نشست روسای دانشگاه های ایران و فرانسه برگزار می شود

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۹ کد : ۳۹۶۶۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۸۵۰
با سفر دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه به فرانسه، بزرگترین گردهمایی روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دو کشور برگزار می شود.
نشست روسای دانشگاه های ایران و فرانسه برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با بیان اینکه این سفر به دعوت وزیر علوم و تحقیقات فرانسه انجام می‌شود، گفت: در این نشست دو روزه، رؤسای ۱۸ دانشگاه و پژوهشگاه از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت ایران و رؤسای ۳۵ دانشگاه بزرگ کشور فرانسه حضور می‌یابند.
وی افزود: در این نشست دکتر غلامی در جمع رؤسای دانشگاه‌های دو کشور سخنرانی خواهد کرد و سپس تهیه نقشه راه همکاری‌های علمی وفناوری دو کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد.
دکتر سالارآملی گفت: تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و ایجاد دوره‌های مشترک تحصیلی از مواردی است که مورد بحث و بررسی رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دو کشور قرار خواهد گرفت.
قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل با بیان اینکه نشست مسئولان علمی دو کشور از روز سه شنبه به مدت دو روز در پاریس برگزار می‌شود، افزود: از حدود ۲ ماه پیش کمیته همکاری‌های دو جانبه ایران و فرانسه برای بهره برداری بیشتر از این نشست تشکیل شده و انتظار می‌رود چهار سند همکاری به صورت تفاهم نامه به امضای نهایی برسد.
بازدید از دو مرکز تحقیقاتی بسیار پیشرفته کشور فرانسه و بازدید از چند پژوهشگاه نیز جزو برنامه‌های این سفر است.
وی در ادامه گفت: در این سفر دکتر غلامی، علاوه بر مذاکره با وزیر علوم و تحقیقات کشور فرانسه، با مؤسسه‌های تحقیقاتی فرانسه CNRS و فرانکوفونی نیز مذاکره و تبادل نظر می‌کند.
دکتر سالار آملی اضافه کرد: بسیاری در جامعه علمی تهران و پاریس بر این باورند که برگزاری این نشست مهم علامتی از سوی دو کشور برای ادامه همکاری‌های علمی فناوری در شرایط حساس کنونی است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۲ )