وزیر علوم در نشست شورای سیاست گذاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان:

تعامل دانشگاه ها با جامعه به جایگاه مطلوب نزدیک شده است

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۹ کد : ۳۹۶۲۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۹۳
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه "بحث تعامل دانشگاه‌ها و مراکز علمی با جامعه به یک جایگاه مطلوبی نزدیک شده است"، اظهار داشت: ارتباط بین دانشگاه‌ها و مراکز علمی، استادان و دانشجویان با جامعه، می‌تواند سبب انتفاع مجموعه‌های علمی باشد و همچنین انتقال داشته‌ها و منافع مجموعه‌های علمی را به سطح جامعه ترویج و تسهیل کند.
تعامل دانشگاه ها با جامعه به جایگاه مطلوب نزدیک شده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در نشست شورای سیاستگذاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را "حلقه واسط حرکت‌های ارزشمند بزرگان و عزیزان خیر آموزش عالی" توصیف کرد و گفت: در بحث خیرین شاهد تحولی هستیم که بخشی از آن مبتنی بر افزایش دانش و توسعه بینش مردم است؛ در واقع نگاه‌ها گسترش و زاویه بازتری به مسائل جامعه پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه جامعه ما، بر مبنای باورهای دینی و سنت‌هایی که داشته و دارد، برای کارهای خیر جایگاه خاصی قائل است، خاطرنشان کرد: اگر ایده‌ای مورد حمایت قرار گیرد پس از کاربردی شدن، موجب ایجاد اشتغال، قدرت، توانمندی و در نهایت ایجاد ثروت در کشور می‌شود و اثر آن به جامعه وسیع‌تری منتقل می‌شود و لذا ورود به این بخش قابل تقدیر است و باید بسیار هوشمندانه باشد.
دکتر غلامی افزود: در برگزاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، دانشگاه تهران پیش قدم شده و طبعاً این امر می‌تواند به سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی تسری یابد.
وزیر علوم با بیان اینکه باید روحیه امید در بین جوانان کشور تقویت شود، گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی سبب می‌شود صاحبان ایده و فناوری‌های نو که قابل تبدیل به زمینه‌های کاربردی و تولیدی هستند به بنیادها، سازمان‌ها و نهادها وصل شده و به صورت شرکت‌های همکار و یا ادغام در مجموعه‌های خودشان، بتوانند هم به بخش تولید و اشتغال شتاب بیشتری دهند و هم این امیدواری را مستمر در بین جوانان ایجاد کنند که اگر ایده‌ای داشته باشند می‌توانند وارد این چرخه شده و به نتیجه مطلوب از باب اثرگذاری در جنبه‌های مختلف برسند.
وی عنوان کرد: تسهیل به هدف رسیدن اهداف نیک خیرین محترم و بنیادهای نیکوکاری در حوزه علم و فناوری را هم وظیفه خود می‌دانیم و هم به آن افتخار می‌کنیم و امیدواریم این فعالیت‌ها با وسعت، قدرت و تنوع بیشتر در آینده شکل گیرد. وزیر علوم در پایان از حمایت‌های بنیاد نیکوکاری جمیلی در برگزاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان قدردانی کرد.
در این نشست اعضای شورای سیاستگذاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را با دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در میان گذاشتند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵