با هدف شناسایی ظرفیت‌های علمی کشور آلمان صورت گرفت؛

تشکیل میز همکاری های آموزشی و پژوهشی با کشور آلمان در دانشگاه شهید چمران اهواز

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۳ کد : ۳۹۵۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۰۳
میز همکاری های آموزشی و پژوهشی با کشور آلمان به منظور شناسایی ظرفیت‌های علمی این کشور، در دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل شد.
تشکیل میز همکاری های آموزشی و پژوهشی با کشور آلمان در دانشگاه شهید چمران اهواز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر مهر‌علی‌زاده عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز وعضو هیئت موسس انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی ایران در نخستین نشستی که بدین منظور در سالن جلسات معاونت پژوهشی این دانشگاه برگزار شد، گفت: شناسایی ظرفیت‌های علمی کشور آلمان برای بهره مندی جامعه دانشگاهی در زمینه آموزشی و پژوهشی از اهداف این کارگروه است و هریک از اعضای این کارگروه موظف هستند که طبق تقسیم‌بندی انجام شده، به شناسایی و احصای این ظرفیت‌ها بپردازند.

وی افزود: پس از آن با همکاری دفتر روابط بین الملل دانشگاه مکاتباتی را برای همکاری های مشترک با سازمان‌های علمی و دانشگاه‌های مورد نظر در کشور آلمان خواهیم داشت.

در ادامه این نشست شیوه‌های مختلف ایجاد ارتباط با دفتر موسسه تبادلات آکادمیک آلمان در تهران و سایر سازمان‌های علمی این کشور مورد بررسی قرار گرفت و اعضای این کارگروه تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دادند و مسایل و مشکلات پیش رو مورد بررسی قرار گرفت.

درنخستین جلسه کارگروه همکاری با کشور آلمان اعضای این کارگروه شامل دکتر لویمی، دکتر مهرعلی‌زاده، دکتر احدی، دکتر پورکاسب، دکتر تمثیلیان، دکتر صادقیان، دکتر جلودار از اعضای هیئت علمی های این دانشگاه شهید چمران اهواز بودند که مقطعی از تحصیل خود را در کشور آلمان گذرانده اند.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵