دانشگاه ارومیه برگزار می کند؛

نخستین همایش ملی "جنگل های ایران، پژوهش و توسعه "

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۱ کد : ۳۹۵۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۱۹
نخستین همایش ملی "جنگل های ایران، پژوهش و توسعه" توسط گروه جنگلداری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه ۲۷ و ۲۸ تیر ماه آینده درمحل پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه این دانشگاه برگزار می شود.
نخستین همایش ملی "جنگل های ایران، پژوهش و توسعه "

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ارومیه، دکتر الیاس رمضانی دبیر اجرایی همایش، تحقیقات بیشتر و وسیع‌تر در علوم مربوط به جنگل، شناساندن منابع طبیعی، امکانات و پتانسیل‌ها، ایجاد بستر لازم برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه‌های مختلف علوم جنگل و ایجاد محیط مناسب جهت ارتباط مؤثر بین مؤسسات آموزشی، پژوهشی و سازمان‌های اجرایی مرتبط ومحققان را از اهداف اصلی برگزاری این همایش عنوان کرد.
وی محورهای این نشست ملی را شامل اکولوژی و جنگل شناسی، فیزیولوژی و ژنتیک، جنگل کاری، مهندسی جنگل، اقتصاد و سیاست جنگل، بیومتری جنگل، حمایت و حفاظت جنگل، جنگلداری و سیستم اطلاعات جغرافیایی سنجش از دور برشمرد.
دکتر رمضانی افزود: فراخوان همایش به صورت چاپی و الکترونیکی از بهمن سال ۹۶ به همه دانشگاه‌های کشور و مؤسسات تحقیقاتی و سازمان جنگل‌ها ارسال شد و مهلت ارسال مقالات تا ۲۰ اردیبهشت سال ۹۷ اعلام شده بود که این زمان تا ۳۱ اردیبهشت سال ۹۷ تمدید شد.
این همایش با همکاری و حمایت مؤسسات و دانشگاه‌های گیلان، کردستان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور، انجمن جنگلبانی ایران، و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام( isc) تیرماه ۹۷ برگزار می‌شود.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷.