رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد/حمایت پارک های علم و فناوری از ایده های قابل تجاری سازی

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۶ کد : ۳۹۵۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۷۱
رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد.
بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد/حمایت پارک های علم و فناوری از ایده های قابل تجاری سازی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران دکترعلی معتمدزادگان با بیان اینکه این پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است، اظهار داشت: ارائه روشی برای توسعه شرکت‌های دارای تکنولوژی بالا و خدمات دهی به آنان و همچنین افزایش سهم محصولات با فناوری بالا از اهدافی است که در مدیریت پارک علم و فناوری دنبال می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه نوآوری و فعالیت‌های تحقیق و توسعه در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: شرکت‌هایی که دارای نوآوری و خلاقیت باشند از حمایت‌های پارک علم و فناوری برخوردار می‌شوند.
دکترمعتمدزادگان افزود: پارک علم و فناوری ایده‌های قابل تجاری سازی را حمایت می‌کند و محصول فکر را در شرکت‌های بزرگ و کوچک به کار می‌گیرد.
وی یادآور شد: شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری از میزها و مکان‌های کوچک کار خود را آغاز و با جریان سازی در سطح جامعه، با ارائه محصول و خدمات نوین مراحل رشد را طی می‌کنند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران یادآور شد: تمام واحدهایی مستقر در پارک علم و فناوری به عنوان واحدهای فناور معرفی و شرکت‌هایی که در سامانه دانش بنیان تأیید شده‌اند به عنوان شرکت‌های دانش بنیان تعریف می‌شوند.
وی اظهار کرد: در مازندران ۱۲۰ واحد و شرکت فناور در پارک علم و فناوری در حال فعالیت می‌باشند و با توجه به اینکه کیفیت برای ما از ارزش بالایی برخوردار است، سالانه شاهد ۱۰ درصد ریزش و ۲۰ درصد رویش هستیم.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد که بیش از یک سوم در پارک علم و فناوری مازندران مستقر هستند.
دکترمعتمدزادگان با بیان اینکه باورها می‌تواند نقش اساسی در حرکت یک جامعه داشته باشد، تصریح کرد: اتفاق‌های بزرگ با باورها شکل می‌گیرد و اگر ما باور داشته باشیم که باید بر توان خود تکیه کنیم و بر توانمندی شرکت‌های داخلی ایمان بیاوریم، می‌توانیم مسیر رشد را توسعه دهیم.
وی با انتقاد از برخی مدیران که در مسیر رشد شرکت‌های دانش بنیان و فناور همراهی لازم را ندارند، گفت: متأسفانه برخی از مدیران در حالی که می‌توانند با یک دستور مدیریتی به شرکت دانش بنیان کمک کنند، از این کار سرباز می‌زنند و همین امر موجب می‌شود تا این شرکت‌ها فعالیت خود را در استان ادامه ندهند.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران یادآور شد: شرکت‌های تولید کننده باید در زمینه کیفیت، ضمانت پس از فروش و قیمت‌ها اصول حرفه‌ای را در نظر بگیرند تا خریدار به سمت کالاهای خارجی سوق پیدا نکنند.
وی تصریح کرد: پارک‌های علم و فناوری در کشور می‌توانند در سال‌های آینده از مجموعه‌های کوچک به یک شهر تبدیل شوند و اگر چنین چیزی رخ دهد، افرادی زیادی با فکرهای بکر موجبات پیشرفت جامعه را رقم خواهند زد.
ر.ب ۴۵


( ۷ )