در سال حمایت از کالای ایرانی به امضارسید؛

قرارداد فروش ماشین برداشت خرما در پارک علم و فناوری هرمزگان

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۳ کد : ۳۹۵۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۴۷
قرارداد فروش ماشین برداشت خرما تولید شده توسط یکی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری هرمزگان به امضا رسید.
قرارداد فروش ماشین برداشت خرما در پارک علم و فناوری هرمزگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری هرمزگان، در آئینی با حضور رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، مدیرعامل شرکت خریدار بخش خصوصی، قرارداد فروش اولین ماشین برداشت خرمای تولید شده توسط فناور پارک علم و فناوری هرمزگان به امضا رسید.
با امضای این قرارداد، فناور پارک هرمزگان برای اولین بار وارد فاز تولید انبوه این محصول شد تا علاوه بر درآمدزایی از این طریق زمینه را برای سهولت در برداشت خرما فراهم کند.
دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به امضای این قرارداد گفت: پارک هرمزگان در تلاش است تا در زمینه تولید محصولاتی که بخشی از مشکلات جامعه را مرتفع و کیفیت کار را افزایش می‌دهد، حمایت کند که تولید ماشین برداشت خرما یکی از این اقدامات است.
به گفته وی، با نزدیک شدن به تابستان و فصل برداشت خرما، وجود چنین دستگاه‌هایی بیشتر احساس می‌شود از این رو قرارداد فروش ماشین برداشت خرما در زمان بسیار خوبی صورت گرفت.
دکترفتی افزود: برداشت خرما خطرات زیادی برای نخل داران به همراه دارد و به همین دلیل لزوم ساخت دستگاه‌هایی که بتواند جلوی حوادث احتمالی را گرفته و کیفیت برداشت را افزایش دهد احساس شد که در این زمینه یکی از پزشکان متخصص که بیماران زیادی بر اثر سقوط از نخل به وی مراجعه می‌کردند به فکر ساخت این دستگاه افتاد تا جلوی خسارات جانی را بگیرد.
به گفته رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، این دستگاه توسط دکتر رحیمی پزشک جراح و تیم اجرایی شرکت آریا فراز نخل ساخته شده که ایمنی بالا رفتن از نخل را افزایش داده است.
وی ابراز امیدواری کرد، کشاورزان هرمزگان با خرید این محصولات علاوه بر حمایت از تولید کنندگان هرمزگانی باعث ایمنی بیشتر کارگران و سرعت و کیفیت بیشتر برداشت محصولات خرما شوند.
ر.ب ۴۵ / ع.ع ۵۷


( ۱ )