با هدف ارتقای ساختارهای آموزشی انجام شد؛

افتتاح آزمایشگاه مجهز به سیستم چند رسانه ای Xclass در مرکز زبان دانشگاه صنعتی اصفهان

۰۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۱ کد : ۳۹۵۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۸
آزمایشگاه شماره یک مرکز زبان این دانشگاه، مجهز به سیستم چند رسانه ای Xclassبه بهره برداری رسید.
افتتاح آزمایشگاه مجهز به سیستم چند رسانه ای Xclass در مرکز زبان دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، این نرم افزار امکاناتی را درجهت تدریس و یادگیری برمبنای سیستم چند رسانه ای برای ارائه مطالب درسی، کمک به پیشرفت و درنهایت سنجش زبانی دانشجویان دراختیاراستادان و دانشجویان قرار می دهد.
از بخش های منحصر به فرد این سیستم می توان به قابلیت پخش ۹ فیلم مختلف در۹ گروه متفاوت و در ۹ سطح به طورهمزمان برای دانشجویان اشاره کرد که امکان سطح بندی دانشجویان و نمایش فیلم های متناسب با هر سطح را برای استاد فراهم می کند.
قابلیت پشتیبانی از ۲۲ زبان متفاوت و حداقل دو زبان به صورت همزمان از دیگر ویژگی های این سیستم می باشد.
امکان گروه بندی نامحدود دانشجویان ومکالمه بین گروهی آنان، قابلیت کنترل سیستم تمامی دانشجویان و فعالیت آنان توسط استاد، مکالمات گروه بندی شده دو گروه مشخص به انتخاب استاد و یا به صورت تصادفی، طرح تمرین های تعاملی جهت بهبود مهارت های گفتاری، قابلیت ضبط تمامی مکالمات فردی و گروهی و تطبیق تلفظ ها بین صدای استاد و دانشجو، از دیگر قابلیت های منحصر به فردی است که این سیستم را از دیگر تجهیزات متمایز می سازد.
سیستم Xclass همچنین می تواند در مواردی همچون آموزش دانشجویان به صورت انفرادی و گروهی، امکان ضبط تکالیف آموزشی درکلاس و تمرین در منزل، انجام امتحان و آزمون جامع توسط استاد، نمره دهی اتوماتیک، گزارش دهی و... گزینه های مناسبی را در اختیار استادان قرار دهد .
مرکز زبان دانشگاه صنعتی اصفهان که در سال ۱۳۵۸ راه اندازی شده است ضمن ارائه گسترده دروس زبان عمومی و تخصصی رشته های مختلف فنی-مهندسی و علوم پایه و ویرایش و ترجمه مقالات رشته های مختلف فنی- مهندسی و علوم پایه، از سال ۱۳۹۳ نیز به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی پرداخته است.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵


( ۱ )