رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور:

باید از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه بخش‌های دیگر استفاده کرد

۰۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۶ کد : ۳۹۵۰۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۹۰۵
دکترمحمدحسین امید امروزچهارشنبه در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بابیان اینکه باید از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه بخش‌های مختلف استفاده کرد، گفت: دانشگاه‌های کشاورزی و منابع طبیعی دارای جنس متفاوتی بوده و با طبیعت و کشاورزی سروکار دارند.
باید از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه بخش‌های دیگر استفاده کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید بابیان اینکه در سال‌های اخیر دانشگاه‌های زیادی در کشور راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: تبدیل کردن دانشگاه به نسل سوم باید مورد توجه قرار گیرد و اگر دانشگاهی قصد ارتقا دارد ومی خواهد در رده یک قرار گیرد، باید از همفکری و ظرفیت‌های بخش‌های مختلف در دانشگاه بهره گیرد تا به اهداف مورد نظر دست یابد.
وی در ادامه گفت: برای اینکه دانشگاه همدل در مسیر توسعه و اسناد بالادستی گام بردارد باید تلاش بیشتری صورت گیرد زیرا ما اسناد بالادستی زیادی داریم و مشکل ما بیشتر در بخش اجرای آن است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افزود: متأسفانه دانشجویان مهارت لازم را ندارند درحالی‌که دولت نگاه ویژه‌ای به مهارت افزایی و توسعه دارد واین دانشگاه کشاورزی با بهره‌گیری از ۱۵۰ استاد برجسته می‌تواند درزمینهٔ مهارت افزایی گام بردارد.
دکتر امید گفت: ظرفیت عظیم دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری می‌تواند مازندران را در بخش نیروی ماهر و مهارت محور بی‌نیاز کند.
دکترمحمدعلی بهمنیار رئیس سابق دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، گزارشی از عملکرد خود در طی مدت ریاست بر این دانشگاه ارائه کرد.
دکتر اسدالله تیموری سرپرست جدید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری نیز با تأکید بر کرامت انسانی کارکنان و دانشجویان ادامه داد: بدون شناسنامه و حب و بغض باید برای آینده دانشگاه کارکرد و در این راستا متعلق به جریان سیاسی خاصی نیستم.
وی اظهار داشت: مکلف به آن هستم تا خدامحوری را مبنای کار قرار دهم و به سمت خودمحوری نروم و در انتخاب مدیران به فرد نگاه نمی‌کنم و به یک تشخص مدیریتی با بهره‌گیری از تضارب توجه خواهم کرد.
سرپرست دانشگاه جدید علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه معتقد به ایجاد تغییرات گسترده در دانشگاه نیستم، گفت: دانشگاه در سال‌های متعدد در بخشی از حوزه‌ها رشد بسیاری خوبی داشته، امابرداشت کنونی از دانشگاه این است که این رشد به شکل نامتوازن انجام شده و بسیاری از زیرساخت‌ها را نداریم.
دکترتیموری یادآور شد: هنوز شرایط برای مهارت افزایی دانشجویان در دانشگاه مهیا نشده و باید محدودیت‌های فراروی را رفع کنیم تا به یک محصول دارای مهارت و اعتماد دست‌یابیم.
وی افزود: یکی از تصمیم‌های بزرگ در دانشگاه این است که مأموریت تخصصی و غیررشته ای را توسعه دهیم و باید در پرورش دانشجو به تراز بین‌المللی فکر کنیم.
در این مراسم با تقدیر ازخدمات دکترمحمدعلی بهمنیار رئیس سابق دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، دکتراسدالله تیموری به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۲ )