در دانشگاه شیراز برگزار شد؛

همایش معرفی رشته علوم تربیتی با تاکید بر کارآفرینی و تجاری سازی ایده

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۰ کد : ۳۹۳۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۱۸
به همت انجمن های علمی دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی، همایش معرفی رشته علوم تربیتی با تاکید بر کارآفرینی و تجاری سازی ایده ، با حضور جمعی از استادان و دانشجویان در تالار حکمت دانشگاه شیرازبرگزار شد.
همایش معرفی رشته علوم تربیتی با تاکید بر کارآفرینی و تجاری سازی ایده

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، در این مراسم، دکتر ستاره شجاعی، دبیر همایش، به بیان اهمیت تکنولوژی و فناوری در کلاس های درس پرداخت.

دکتر حسین زنگنه، استادیار تکنولوژی آموزشی و از فناوران برتر کشور در حوزه علوم تربیتی هم مطالبی را درخصوص کار آفرینی و تجاری سازی ایده در زمینه علوم تربیتی و روان شناسی بیان کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان در سخنان خود به نقش کارآفرینی در رشد و توسعه علوم تربیتی، ویژگی های کارآفرینان در این حوزه و وظایف و نقش های کارآفرینان در حوزه علوم تربیتی به طور خاص اشاره کرد.
در این همایش یک روزه، دکتر خوشبخت به عنوان نماینده بخش آموزش دبستانی و پیش دبستانی، دکتر شجاعی از بخش آموزش افراد استثنایی و دکتر محترم و دکتر حیدری نیز به نمایندگی از بخش های علوم تربیتی و مدیریت آموزشی به معرفی رشته های مورد نظر و زمینه های اشتغال هر رشته به صورت جداگانه پرداختند و به همراه دکتر شمشیری رئیس دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شیراز به سوال های دانشجویان پاسخ دادند.

در این همایش، کودکان با نیازهای ویژه (کودکان با آسیب ذهنی، سندرم داون و اوتیسم) به اجرای هم آوایی پرداختند و در پایان، دکتر همتی علمدارلو معاون فرهنگی دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شیراز بر اهمیت توجه شایسته به توانمندی های این افراد و اینکه از نشانه های توسعه یافتگی و پیشرفت هرکشوری توجه و دیده شدن توانایی های این افراد است، تأکید کرد.

ر. ب ۴۵


( ۳ )