در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد؛

نخستین سمینار ملی ایران شناسی/ بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۸:۲۰ کد : ۳۹۳۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۴
به همت مسئولان دانشکده تازه تاسیس ایرانشناسی دکتر تجدد دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان ، نخستین سمینار ملی ایران شناسی به منظور پاسداشت زبان پارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در محل این دانشگاه برگزار شد.
نخستین سمینار  ملی ایران شناسی/ بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، در این مراسم دکتر محمدعلی دهقان رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان به رسم میزبانی حضور خانواده خیر محترم روانشاد حسین تجدد موسس و بانی اولین دانشکده ایرانشناسی کشور و همچنین حضور دکتر علی اشرف صادقی از سرآمدان زبانشناسی کشور، چهره ماندگار سال ۸۸و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی را در این نشست مایه برکت خواند.

وی با یادکردی از سیمای نیک اندیشی زنده یاد تجدد، وی را فردی ایران شناس، ایران دوست و بلندهمت نامید که اولین ثمره علمی نیک اندیشی او در دانشگاه ولی عصر (عج) را برگزاری نخستین سمینار ایرانشناسی نامیدو اظهار امیدواری کرد که این آغاز بتواند فتح بابی برای برنامه های بهتر این دانشکده در آینده و نیز منشاء اثر فراوان برای دانشگاه و در نگاه کلان به نفع ایران باشد.

دکتر دهقان با تاکید براین که باید ایران را بشناسیم؛ ورود در جهات مختلف اجتماعی، فرهنگی و تاریخی و غیره را در زمینه ایرانشناسی از ضروریات امروزه این موهبت الهی خواند و بر استفاده از استعدادهای فعلی محققان و شناخت استعداد های طبیعی و انسانی این مرز گهر خیز تاکید کرد.

دکتر رضا رنجبر کریمی رئیس پیشین دانشگاه دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان نیز با تقدیر از خانواده تجدد وبا یادآوری خاطراتی از آن مرحوم، به تجلیل از مقام علمی و پزشکی وبه ستایش میهن دوستی وی پرداخت.

خانم دکتر احمدی پور رئیس دانشکده تازه تاسیس ایران شناسی نیز اظهار امیدواری کرد که بتواند دانشکده ایران شناسی را به جایگاه مطلوب و خاستگاه مورد انتظار مرحوم تجدد نزدیک کند.

ر. ب ۴۵