دکتر برومند دربازدید از پژوهشگاه پلیمر مطرح کرد؛

انجام طرح ها با ارزیابی سطح بلوغ فناوری (TRL) رسالت پژوهشگاه‌ پلیمر

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۶ کد : ۳۹۳۱۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۸۸۵
دکترمسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، ضمن بازدید از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران ، انجام طرح های تحقیقاتی با ارزیابی سطح بلوغ فناوری (TRL) را از جمله رسالت های اصلی این پژوهشگاه عنوان کرد.
انجام طرح ها با ارزیابی سطح بلوغ فناوری (TRL) رسالت پژوهشگاه‌ پلیمر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برومند در این نشست با اشاره به اینکه انجام طرح‌ها با ارزیابی سطح بلوغ فناوری (TRL) رسالت پژوهشگاه‌ها است، اظهار داشت: بنا به ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه‌ها ساخت پایلوت و نمونه سازی از نقاط قوت این مراکز نسبت به دانشگاه‌ها به شمار می‌آید.

وی افزود: در دانشگاه بالاجبار باید از طریق ارتباط با مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری این امر انجام شود اما در پژوهشگاه‌ها این امکان درونی وجود دارد. به همین دلیل پژوهشگاه پلیمر می‌تواند دستاوردهای بهتر و مهم‌تری داشته باشد.

در ابتدای این نشست دکتر نکومنش به بیان تاریخچه‌ای از شکل گیری پژوهشگاه پرداخت و گفت: این پژوهشگاه هم اکنون بر اساس یک برنامه ریزی عملی و کاربردی اداره می‌شود. راهبردهای اصلی این برنامه توسعه فعالیت‌های فناوری، بین المللی، تجاری سازی، بهره وری و پژوهشی است.

وی با اشاره به اعمال دقیق برنامه استراتژیک پژوهشگاه گفت: هدف اصلی ما اجرایی شدن برنامه در تمام ارکان پژوهشگاه است. بر همین اساس بودجه بندی پژوهشگاه بر مبنای برنامه و انجام طرح‌ها در قالب کار گروهی و همسو با نیازهای داخلی و trl ها انجام شده است.

در ادامه این نشست دکتر عربی معاون پژوهشی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در خصوص آموزش دانشجویان و حوزه پژوهشی توضیحاتی ارائه کرد.

در این بازدید دکتر محسن شریفی مدیر کل امور پژوهشی وزارت علوم، دکتر نیسی مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری و دکتر نیکبخت مشاور معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، دکتر برومند را همراهی می‌کردند.