معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم:

استقلال دانشگاه‌ها منجر به پویایی می‌شود

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۲ کد : ۳۹۳۱۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۷۴۲
دکتر حسین سیمائی صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه محقق اردبیلی گفت: هر چقدر دانشگاه ها استقلال خود را محفوظ نگه دارند، به تبع یافته های علمی دانشجویان و استادان پویاتر خواهند شد.
استقلال دانشگاه‌ها منجر به پویایی می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، دکتر سیمائی صراف در این آیین اظهار داشت: دانشگاه برای یافته‌های علمی و عرضه آن به جامعه تاسیس شده و ما استقلال دانشگاه‌ها را با این هدف که یافته‌های علمی به صورت دقیق عرضه شود ارج می نهیم.
وی با بیان اینکه علم مفید علمی است که از آلام بشریت بکاهد ادامه داد: دانشگاه علاوه بر اینکه تحقیقات علمی را در جامعه تسری می‌دهد، می‌تواند رنج بشریت را کاهش دهد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با تأکید بر تقویت نگاه کاربردی دانشگاه‌ها تصریح کرد: دغدغه اصلی دانشجویان و دانشگاهیان تقویت نگاه کاربردی است و استادان و مدیران دانشگاه ها باید بر تقویت این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند ارتباط تنگاتنگی با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند و حتی در رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی کمک کنند به شرطی که مدیران دستگاه‌های اجرایی این ارتباط را مستحکم کنند.
دکتر سیمائی صراف همکاری دانشگاه ها در رونق صنعت، کشاورزی و گردشگری را موثر دانست و افزود: برای تحقق این امر نیاز به راهکارهای جدیدی است.
وی با بیان اینکه روحیه همکاری و تعاون در دانشگاه محقق اردبیلی بیشتر به چشم می‌خورد گفت: بخش قابل توجهی از تاریخ تشیع در این سرزمین رقم خورده و اردبیل در ترویج فرهنگ تشیع حق بزرگی در ایران داشته است.
در این آئین از خدمات ارزشمند دکتر گودرز صادقی رئیس سابق دانشگاه محقق اردبیلی با اهدای لوح تقدیر و دکتر عزیز حبیبی به عنوان سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی معرفی شد.
دکتر حسین سیمائی همچنین از پروژه در حال ساخت کتابخانه مرکزی و کارگاه‌های دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی بازدید کرد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۳ )