دردانشگاه شیراز برگزارشد؛

چهارمین جشنواره رویش دانشگاهی

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۴ کد : ۳۹۲۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۹
چهارمین جشنواره رویش دانشگاهی دردانشگاه شیراز برگزارشد .
چهارمین جشنواره رویش دانشگاهی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، از محورهای اصلی «چهارمین جشنواره رویش دانشگاهی» می توان به برگزاری نمایشگاه توانمندی های کانون های دانشجویی در پردیس ارم اشاره کرد.

دراین نمایشگاه، کانون ها به ارائه دستاوردهای خود و جذب نیروهای جدید و ارائه برنامه های مختلف اقدام کردند.

دکترغلامرضا رخشنده رو، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شیراز، پاسخ به نیازهای متنوع و رشد خلاقیت فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشجویان، ترغیب بر تداوم و استمرار فعالیت ها و نیز افزایش سطح کیفی فعالیت های آتی کانون های دانشجویی، را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی به عنوان مجموعه ای جوان، خودجوش و اندیشمند به سبب بهره مندی از پشتوانه ای عظیم استعدادها و توانایی های جوانان فرهیخته این مرز و بوم، ازجایگاهی ویژه در میان دانشگاهیان برخوردارند و هم اکنون ۱۶ کانون دانشجویی دردانشگاه شیراز فعال می باشند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: این نهادها به عنوان رکنی کارآمد و تأثیرگذار در شکل گیری فعالیت های گروهی و جامعه پذیری دانشجویان مطرح شده اند و به عنوان یکی از مهم ترین مراکز فعال دانشجویی در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، هنری و مذهبی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به ایفای نقش می پردازند.

دکتررخشنده رو اظهارداشت: هم اکنون کانون ها، یکی از بنیادی ترین عرصه ها برای تحقق اهداف و برنامه های اصلی دانشگاه ها در جهت پاسخگویی به نیازهای متنوع و رشد خلاقیت فرهنگی و هنری دانشجویان، سامان بخشیدن به خواسته ها و تلاش های خودانگیخته ی فرهنگی، هنری و اجتماعی و قانونمند کردن فعالیت های دانشجویی محسوب می شوند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: شیراز