در راستای توسعه همکاری‌های بین‌المللی صورت گرفت؛

بازدید رئیس شبکه بین‌المللی کیفیت آسیا و اقیانوسیه (APQN) از مرکز ناتک

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۳ کد : ۳۹۲۷۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۶۷
دکتر ژیانگسین ژانگ رئیس شبکه بین‌المللی کیفیت آسیا و اقیانوسیه (APQN) در بازدید از مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی (ناتک)، در جلسه مشترکی با دکتر سعدان زکائی رئیس مرکز ناتک دیدار و گفت‌وگو کرد.
بازدید رئیس شبکه بین‌المللی کیفیت آسیا و اقیانوسیه (APQN) از مرکز ناتک

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست طرفین، ضمن تشریح تجارب خود در حوزه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، زمینه‌های همکاری آینده را مورد بررسی قرار دادند.
دکتر ژیانگسین ژانگ نیز که برای شرکت در نخستین همایش بین‌المللی ارزیابی کیفیت در نظام‌های دانشگاهی که در دانشگاه الزهراء (س) برگزار شد، به ایران سفر کرده است، در این جلسه با اشاره به گستردگی وظایف و ماموریت‌های مرکز ناتک در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، خواستار همکاری‌های بیشتر طرفین در زمینه‌های ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی شد.
این نشست در راستای سیاست های اجرایی مرکز ناتک به منظور توسعه تعاملات بین‌المللی با هدف تبادل تجربیات با کشورها و سازمان‌های دارای تجربه در زمینه ارزیابی و تضمین کیفیت برگزار شد.
شبکه بین‌المللی کیفیت آسیا و اقیانوسیه (APQN)، نهادی غیر دولتی است که از ۱۴ سال پیش آغاز به کار کرده و اکنون دارای ۲۰۴ عضو از دانشگاه‌ها و سازمان‌های تضمین کیفیت بیش از ۵۰ کشور منطقه است و در زمینه ارزیابی کیفیت آموزشی دانشگاه ها فعالیت می‌کند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )