به طرح مشترک استادان دانشگاه حکیم سبزواری تعلق گرفت؛

مقام نخست بخش پژوهشی دومین المپیاد علمی پژوهشی مهندسی نفت کشور

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۲:۴۱ کد : ۳۹۲۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۹۶
طرح مشترک مهندس عباس هاشمی زاده عضو هیات علمی گروه مهندسی نفت و دکتر رحیم ایلدرآبادی، مدیر گروه مهندسی برق دانشگاه حکیم سبزواری با عنوان "طراحی سیستم کنترل الکترومغناطیسی شیرهای ایمنی درون چاهی چاه های نفت و گاز" مقام اول بخش پژوهشی دومین المپیاد علمی پژوهشی مهندسی نفت کشور را کسب کرد.
مقام نخست بخش پژوهشی دومین المپیاد علمی پژوهشی مهندسی نفت کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، مهندس هاشمی زاده درخصوص این طرح گفت: طرح مشترک ما با عنوان "طراحی سیستم کنترل الکترومغناطیسی شیرهای ایمنی درون چاهی چاه های نفت و گاز" به منظور حدف سیستم هیدورلیک و مشکلات ناشی از آن طراحی شده است.
وی افزود: این طرح، طرحی بسیار پرکاربرد و مهم در ایمنی چاه های نفت و گاز در مناطق مختلف مرزی و حومه شهری است.

عضو هیات علمی گروه مهندسی نفت دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: این طرح برای نخستین بار در کشور است که ارائه شده و امیدواریم با تکمیل آن بتوانیم در وزارت نفت هم این طرح را به بهره برداری برسانیم.
دومین المپیاد علمی، پژوهشی مهندسی نفت کشور (اویلمپیک) دردانشگاه صنعتی شریف با حمایت وزارت نفت و ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دو بخش علمی و پژوهشی با حضور ۵۰ تیم دو نفره از ۱۴ دانشگاه از سراسر کشور برگزارشد.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵


( ۱ )