در راستای گسترش همکاری های علمی بین ایران و عراق صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه دانشگاه امام موسی کاظم(ع) کشور عراق و دانشگاه فردوسی مشهد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۲:۳۸ کد : ۳۹۲۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۳
در دیدار دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بادکترخاقانی رئیس دانشگاه دولتی امام موسی کاظم (ع) کشورعراق تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
امضای تفاهم نامه دانشگاه امام موسی کاظم(ع) کشور عراق و دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، دراین دیدار که دکتر قبول مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه همچنین دکتر رئیسیان رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد حضورداشتند، موضوعات پیرامون توسعه روابط میان دو دانشگاه مطرح شد.
دکترکافی دراین دیدار با اشاره به قدمت ۷۰ ساله دانشگاه فردوسی مشهد گفت: آماده ایم تا در کنار هم به یکدیگر کمک کنیم.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه گفت: همکاری با دانشگاه امام موسی کاظم (ع) از آن جهت برای ما اهمیت دارد که نام مقدس امام موسی کاظم (ع) باعث می شود تا ما وظیفه خود بدانیم که آنچه را که از دستمان بر می آید برای آن دانشگاه انجام دهیم.
دکتر کافی گفت: هدف ما توسعه همکاری های دوجانبه با دانشگاه های کشورهای همجوار است.
وی در خصوص امتیازات دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد: همجواری با بارگاه امام هشتم (ع) و امکانات سفر از شهرهای عراق به مشهد و همچنین امکانات اقامتی مناسب باعث شده که دانشجویان و استادان عراقی علاقه مند به ادامه تحصیل و گذراندن دوره های آموزشی در این دانشگاه باشند.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در پایان گفت: مدیران این دانشگاه در جهت همکاری با دانشگاه های عراق مصمم هستند.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا با امضای تفاهم نامه میان دو دانشگاه همکاری های دوجانبه رسماً آغازشود.
دکتر خاقانی ضمن ابراز تشکر از دعوت وی به دانشگاه فردوسی مشهد درباره دانشگاه امام موسی کاظم (ع) گفت: این دانشگاه که از نظر اداری وابسته به وزارت اوقاف عراق می باشد نه سال از تاسیس آن می گذرد. حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد، زبان انگلیسی و عربی، علوم اسلامی و قرآنی، مهندسی پزشکی و غیره از جمله رشته هایی هستند که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می شوند.
برگزاری دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در حوزه های علوم اسلامی، و به کار گیری ظرفیت های دانشگاه امام موسی کاظم (ع) برای اعزام دانشجو به دانشگاه فردوسی مشهد از دیگر مباحث مطرح در این نشست بود.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵