رئیس دانشگاه بوعلی سینا در نشست مدیران روابط عمومی؛

ایجاد فضای شاداب و امید، وظیفه روابط عمومی ها است

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۸ کد : ۳۹۲۴۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۵۱
رئیس دانشگاه بوعلی سینا در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: ایجاد فضای شاداب و امید در جامعه امروز ایران نقشی است که در اختیار رسانه و روابط عمومی قرار دارد.
ایجاد فضای شاداب و امید، وظیفه روابط عمومی ها است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از بسنا، دکتر یعقوب محمدی فر رئیس دانشگاه بوعلی سینا در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهارکرد: کلام انسانی از ابتدای بشریت آغازه شده و دیالوگ هایی که بشر را شکل داده است، همواره گویای بالابودن نقش اطلاع رسانی در تمدن است.
وی بیان کرد: ایران امروزی ما در بحث فرهنگی وسیع است و ده ها کشور همسایه را در می گیرد و درنتیجه رسانه در گذشته، حال و آینده نقش مهمی دارد.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا افزود: ایجاد فضای شاداب و امید در جامعه امروز ایران نقشی است که در اختیار رسانه و روابط عمومی قرار دارد.
دکتر محمدی فر گفت: ایجاد بستر خبری مناسب برای این نسل بسیار مهم است و ایجاد احساس کرامت انسانی، احترام به مخاطب و عاقل پنداشتن مخاطب موضوعاتی است که باید در دستور کار روابط عمومی قرار گیرد.
وی در ادامه تأکید کرد: امروز مشکل گزینش خبر وجود دارد و یکی از رسالت های روابط عمومی باید آموزش تشخیص اخبار صحیح باشد.
دکتر محمدی فر افزود: گزینش کلمات و بحث زبان شناسی در حوزه روابط عمومی اهمیت دارد و اگر برای این موضوع برنامه ریزی شود، قطعاً نسلی سالم را از لحاظ فکری و جریان خبری می توان تربیت کرد.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا در نهایت گفت: در این محیط غنی و بعضاً آلوده، رسالت تبلیغات و رسانه ها بسیار اهمیت دارد و نیازمند سرمایه گزاری فراوانی است.


( ۲ )