رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد:

تجهیز زمین‌های فوتبال چمن مصنوعی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۵ کد : ۳۹۲۲۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۹۰
دکتر مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به بحران کمبود آب در کشور، تجهیز زمین‌های فوتبال چمن مصنوعی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور یکی از اقدامات مدنظر است که با کمک دانشگاه‌ها، صندوق رفاه دانشجویان و سازمان امور دانشجویان باید عملیاتی شود؛ چرا که این امر می‌تواند بخشی از کمبود سرانه فضاهای ورزشی دانشگاه‌ها را جبران کند.
تجهیز زمین‌های فوتبال چمن مصنوعی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صدیقی در این مجمع که امروز چهارشنبه با حضور اعضای هیئت رئیسه و رؤسای هیئت‌های استانی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در محل این وزارتخانه برگزار شد، با بیان اینکه در عرصه ورزشی در چندسال اخیر مسیر صعودی داشته‌ایم، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش‌های فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی و تلاش هیئت رئیسه این فدراسیون، موفقیت‌های قابل توجهی در زمینه ورزش دانشجویی کسب کرده‌ایم و برای رسیدن به وضعیت ایده‌آل و کسب موفقیت‌های مطلوب، باید تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در حوزه اعتبارات نیز علی‌رغم محدودیت‌ها، سال مالی گذشته را بدون بدهی به پایان رساندیم تصریح کرد: در سال گذشته اواخر بهمن ماه موفق شدیم پاداش قهرمانان یونیورسیاد را پرداخت کنیم و شاهد احساس رضایت در مجموعه ورزشکاران و دانشجویان باشیم.
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه قرار گرفتن برنامه تربیت بدنی در قانون بودجه ذیل اعتبارات دانشگاه‌ها کار سترگی بود که انجام گرفت، افزود: همچنین به هیئت‌های امنا ابلاغ شد که نه تنها این اعتبارات کم نشود بلکه تلاش شود از سایر بخش‌ها نیز به این اعتبارات کمک شود و دانشگاه‌هایی که در این زمینه تلاش کرده و هزینه کنند و از بخش‌های دیگر به حوزه تربیت بدنی کمک کنند مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
به گفته وی، فرهیخته‌ترین و مهم‌ترین بخش جوانان کشور، دانشجویانی هستند که مشغول تحصیل هستند و طبیعتاً حق دارند از اعتبارات ورزشی بهره‌مند شوند.
دکتر صدیقی افزود: همواره بر ورزش همگانی به عنوان رکن اصلی در ورزش دانشجویی تأکید داریم و تلاش‌های مطلوبی از جمله ایجاد اتاق‌های تندرستی و مراکز مشاوره تندرستی در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها انجام شده که می‌تواند به ورزش همگانی کمک شایانی کند.
رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه افزایش سرانه فضاهای ورزشی دانشگاه‌ها از اولویت‌هاست، خاطرنشان کرد: هم اکنون سرانه مجموعه فضاهای سربسته و روباز در دانشگاه‌ها به بیش از ۲ متر مربع رسیده که نشان دهنده وضعیت نسبتاً مطلوبی است.
دکتر صدیقی با اشاره به اینکه المپیاد ورزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در دو بخش دختران و پسران امسال در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود، افزود: با توجه به مشکلات راه، مسافت و حمل و نقل، خواهشم این است که همگی در اعزام سالم و سلامت دانشجویان به المپیاد ورزشی دقت کافی داشته باشید.
وی هیئت‌های استانی ورزشی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی را بازوان این فدراسیون دانست و تصریح کرد: هیئت‌های استانی باید تلاش کنند فدراسیون اهدافش را مطلوب‌تر به پیش برد. در سال گذشته مبالغ اندکی به هیئت‌ها کمک شد، ولی امیدوارم علی‌رغم محدودیت‌های مالی در سال جاری بتوانیم این حمایت‌‎ها را افزایش دهیم.
دکتر صدیقی بر استفاده بهینه از عنصر تبلیغات تأکید کرد و افزود: باید موفقیت دانشجویان را در سه سطح دانشگاهی، ملی و بین‌المللی به اطلاع مردم و سایر دانشجویان برسانیم؛ این امر باعث ایجاد انگیزه بیشتر برای دانشجویان جهت ورود به عرصه ورزش و همچنین مسئولان به منظور حمایت بیشتر خواهد شد.
در این نشست دکتر دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دبیر، حسابرس و خزانه‌دار فدراسیون نیز گزارش‌های خود را به اعضای مجمع ارائه کردند.
در ادامه بودجه و تقویم فعالیت‌های فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی سال ۱۳۹۷، اساسنامه شورای عالی تربیت بدنی و ورزش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پیش نویس برنامه راهبردی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، چارت تشکیلاتی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، آئین نامه هیأت های ورزشی استانی مراکز آموزش عالی کشور و دستورالعمل پرداخت حق‌الزحمه کادر فنی و اجرایی جشنواره ها و مسابقات ورزشی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کشور مورد تصویب اعضا قرار گرفت.
در پایان این مجمع، از رؤسای هیئت ورزش‌های دانشگاهی استان‌های کرمانشاه، زنجان، سمنان، فارس، گلستان و گیلان به عنوان هیئت برتر قدردانی شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۲ )