وزیر علوم در آئین نکوداشت مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین کمال‌الدین رازینی تأکید کرد:

لزوم الگوسازی در بین نسل جوان

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۶ کد : ۳۹۲۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۲۵
دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آئین نکوداشت عالم عامل و اسوه اخلاق مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین کمال‌الدین رازینی، مسئول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی‌سینا، با تأکید بر اینکه جوانان نیاز زیادی به الگوسازی دارند، گفت: الگوهای بسیار زیادی در مراکز علمی وجود دارد که باید تکثیر و به جوانان معرفی شوند.
لزوم الگوسازی در بین نسل جوان

به‌گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر غلامی در این آئین که با حضور حجت الاسلام والمسلمین رستمی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه داشته‌ها و علما را هم در دوران حیات و هم بعد از حیات باید بزرگ بداریم، اظهار کرد: امروز نیاز به امیدواری در بین جوانان و جامعه داریم و باید تلاش شود امید به آینده و افتخار به داشته‌ها در جامعه بیشتر شود.
وی با بیان اینکه خیلی‌ها می‌خواهند جامعه ما را تحقیر کنند، تصریح کرد: اگر حواسمان نباشد جوانان ممکن است آسیب جدی ببینند؛ بنابراین به ویژه در شرایط کنونی نباید اجازه تضعیف، تفرقه و ناامیدکردن را به دشمنان بدهیم.
وزیر علوم با تأکید بر اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی به واقع یک معلم بود، بیان کرد: ایشان معلمی همه خانواده دانشگاه را برعهده داشت و سال‌های طولانی سخاوتمندانه دانشگاهیان را از دانش و بینش ژرف خود بهره‌مند کردند.
وی ادامه داد: حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی در دانشگاه محور اعتدال و مظهر طریق و سطی بوده و حضور ایشان به علت موقعیت ویژه‌ای که از نظر شخصیتی داشتند، در دانشگاه بسیار تأثیرگذار بوده است.
دکتر غلامی با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی مرجع و ملجأ دانشگاهیان بودند، اظهار کرد: ایشان در خارج از دانشگاه نیز پشتیبان و حامی دانشگاهیان و دانشگاه در جامعه بوده و دانشگاه را از خود و خود را متعلق به دانشگاه می‌دانست.
وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی، مفسر قرآن خوبی بود، خاطرنشان کرد: رحلت ایشان در جمع دانشگاهیان بسیار تأثیرگذار بوده و همیشه به دنبال این گمشده هستند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در این آئین، با بیان اینکه وجود عالم وجودی پربرکت و رفتنش خسارت است، گفت: آزادگی و حریت ویژگی حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی بود و سایر ابعاد وجودی ایشان در پرتو این آزادگی خود را نشان می‌داد.
وی اظهار داشت: در جای جای زندگی حجت‌الاسلام والمسلمین کمال‌الدین رازینی تربیت همراه با عمل دیده می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه بوعلی‌سینا به واسطه حضور حجت‌الاسلام والمسلمین کمال‌الدین رازینی یکی از نهادهای فاخر در کشور است.
دکتر یعقوب محمدی‌فر رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا نیز با بیان اینکه بزرگداشت بزرگانی که حق بزرگی بر دانشگاه دارند، فرصت مغتنمی است، گفت: بزرگداشت بزرگان باید وظیفه ذاتی ما باشد.
وی افزود: با برگزاری این مراسم می‌خواهیم بخش کوچکی از فضایل این عالم بزرگ را یادآوری کرده و خدمات آن و یاد آن بزرگ را تداوم دهیم.
همچنین در این مراسم از کتاب مجموعه اشعار و خاطرات حجت‌الاسلام والمسلمین رازینی تحت عنوان «راز نی» با حضور وزیر علوم و معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور رونمایی شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )