برگزاری نمایشگاه اسناد و تصاویر پروفسورحسابی در موزه ملی علوم و فناوری ایران

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۹ کد : ۳۹۲۱۴ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۶۵
همزمان با ۲۸اردیبهشت ۹۷ مصادف با «روز جهانی موزه»، نمایشگاهی یک روزه از اسناد، فیلم‎ها و تصاویر پروفسورمحمود حسابی در موضوعات مختلف از ساعت ۹ تا ۱۹ در سالن جلسات موزه ملی علوم و فناوری برگزارمی‎شود.
برگزاری نمایشگاه اسناد و تصاویر پروفسورحسابی در موزه ملی علوم و فناوری ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، مسئولان بنیاد پروفسور حسابی، ضمن بازدید از گالری «مورس تا موبایل» و «انرژی های نو» اعلام کردند اسناد و تصاویری از فعالیت های مختلف پروفسور محمود حسابی در سالیان گذشته دارند که می تواند دراین گالری ها به نمایش گذاشته شود.

دراین خصوص دکترقسیمی گفت: پروفسورحسابی با همکاران شان اولین گیرنده رادیویی را در سال ۱۳۰۷ در ایران ساخته اند که بقایا و اسناد این وسیله می تواند در گالری «مورس تا موبایل» موزه ملی علوم و فناوری نگه داری و به نمایش گذاشته شود.

پس از بازدید از گالری های متعدد موزه علوم و در نشست مسئولان موزه و بنیاد پروفسور حسابی، مقرر شد نمایشگاهی یک روزه از اسناد، فیلم ها و تصاویر پروفسورمحمود حسابی در موضوعات مختلف از جمله: «تعیین ساعت بین المللی در ایران» «هسته ای»، «اولین گیرنده رادیو»، «دیدار و همکاری با پروفسور کمپتون»، «دارالمعلمین عالی (دارالفنون سابق)»، «نقشه دستی پروفسور حسابی از نیروگاهی در فرانسه» که می توان از آن بعنوان اولین نقشه صنعتی استاندارد در ایران نام برد، برگزارشود.

همچنین مقررشد این نمایشگاه بسته به میزان توجه و اقبال عمومی، تا ۵ روز و در طول هفته میراث فرهنگی ادامه داشته باشد.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵