رئیس دانشگاه شهیدبهشتی:

دانشگاه ها دارای رسالت اقتصادی و دانش محور بوده و حداقل مصوب ها را باید در دسترس داشته باشند

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۹:۱۷ کد : ۳۹۱۷۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۷
دکترحسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی صبح امروزدوشنبه در همایش مدیران طرح های عمرانی و بودجه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی که در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد،گفت: مسئولان سازمان برنامه و بودجه باید به این مسئله توجه داشته باشند که دانشگاه ها دارای رسالت اقتصادی و دانش محور بوده و حداقل مصوب ها را باید در دسترس داشته باشند و اگر در دسترس آنها نباشد چگونه انتظار است که ما بتوانیم کارمان را درست انجام دهیم.
دانشگاه ها دارای رسالت اقتصادی و دانش محور بوده و حداقل مصوب ها را باید در دسترس داشته باشند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صدوق با اشاره به بودجه سال گذشته، گفت: با پیگیری دانشگاه ها و وزارت علوم ۱۰۰ درصد بودجه سال گذشته به دانشگاه ها پرداخت شد.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه رئیس دانشگاه نباید بعد از تصویب بودجه دانشگاه، با سازمان برنامه و بودجه درخصوص تخصیص این بودجه دائماً در ارتباط باشد که این بودجه تصویب شده کی اختصاص داده می شود، گفت: در این شرایط که تنها راه ما استفاده از ظرفیت جوانان است تا بتوانیم از این بحران بودجه ای عبور کنیم، این کار به آموزش عالی ضربه می زند.
وی در ادامه به دغدغه های مالی دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: دغدغه ما در دانشگاه برای مسائل مالی غیرعادی است. به طور مثال در ماه اول سال ۹۷ میزان ۵ درصد بودجه به دانشگاه اختصاص داده شده است و امیدواریم این مسئله مصداق این ضرب المثل نباشد که سالی که نکوست از بهارش پیداست.
وی تاکید کرد: باید این مسئله سروسامان داده شود و در ماه های بعد شاهد تخصیص بودجه بدین صورت نباشیم.
دکترصدوق یادآور شد: ما به سازمان برنامه و بودجه یقین می دهیم در دانشگاه انضباط مالی را رعایت کرده و در پروژه های عمرانی تمرکزمان بر روی پروژه های پیشرفته است.
ر.ب ۴۵