معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه ایلام؛

لازمه توسعه جامعه، وجود گفتمان های مختلف است/ فعالیت ۹۵۰۰ انجمن علمی دانشجویی در سطح کشور

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۹:۱۵ کد : ۳۹۱۷۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۶۲
دکترغلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در جمع دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه ایلام با بیان اینکه گفتمان مختلف و متفاوت باید از دانشجویان شنیده شود، گفت: لازمه توسعه جامعه، وجود گفتمان های مختلف است و به گفتمان های مختلف دانشجویان باید احترام گذاشت تا زمینه شکوفایی آنان فراهم شود.
لازمه توسعه جامعه، وجود گفتمان های مختلف است/ فعالیت ۹۵۰۰ انجمن علمی دانشجویی در سطح کشور

به کزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، دکتر غفاری، وجود فعالیت های متنوع و گفتمان های مختلف در بین دانشجویان را دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی عنوان کرد واظهار داشت: فعالیت های مختلف فرهنگی دانشجویان در قالب تشکل ها، کانون ها و انجمن های علمی یکی از ماموریت های اصلی دانشگاه ها است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه ۹۵۰۰ انجمن علمی دانشجویی در سطح کشور وجود دارد، خواستار بازنگری در بعضی آئین نامه های فرهنگی دانشگاه ها و از جمله در آئین نامه مربوط به فعالیت انجمن های علمی با مشورت معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه ها، صاحب نظران و دانشجویان فعال در انجمن های علمی شد.
دکتر غفاری ضمن تأکید بر علاقه حوزه فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برای افزایش اردوهای دانشجویی، از معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها خواست، بستر لازم را در این زمینه فراهم آورند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه موضوع آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها یک مسئله جدی است و با دستور رفع نمی شوند، خواستار استفاده از پتانسیل تشکل های دانشجویی، کانون ها و انجمن های علمی در این زمینه شد و بر توسعه فعالیت های پیشگیرانه در این زمینه تأکید کرد.
وی همچنین خواستار نگاه واقع گرایانه و عالمانه دانشجویان و به خصوص فعالان فرهنگی به حوادث پیرامونی در جامعه شد.
دکتر غفاری با بیان اینکه در سال های قبل تجربه حضور در استان ایلام را داشته است، وضعیت فرهنگی دانشگاه ایلام را با توجه به حجم اجرای برنامه های مختلف و از جمله جشنواره حرکت، برنامه های تئاتر و فعالیت های مذهبی عالی ارزیابی کرد و خواستار استمرار این نوع فعالیت ها شد و از روند انجام برنامه ها و فعالیت های انجام گرفته برای توسعه دانشگاه ایلام در چند سال اخیر ابراز رضایت کرد. دکتر محمدعلی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام نیز در این نشست بر راهبرد اصلی فرهنگی دانشگاه ایلام مبنی بر اعتماد به دانشجویان و شنیدن صداهای مختلف آنان تأکید کرد و در ادامه دکتر امامی پور، مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه، گزارشی از فعالیت های تشکل های دانشجویی، کانون ها و انجمن های علمی دانشگاه ایلام ارائه کرد.
درپایان این نشست، دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه ایلام نظرات، انتقادات و دیدگاه های خود را با معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵