وزیر علوم در نشست قرارگاه راهیان نورتاکید کرد ؛

نقش موثر بانوان در دوران دفاع مقدس

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۸ کد : ۳۹۱۰۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۲۰
دکتر منصورغلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست قرارگاه راهیان نور برنقش موثر بانوان ومادران در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: این حضور نباید به غفلت سپرده و فراموش شود، درست است که دفاع مقدس رویکردی مردانه داشته ، ولی زنان در همان دوران هم در خدمات پزشکی و حتی کار با اسلحه فعال بودند.
نقش موثر بانوان در دوران دفاع مقدس

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر غلامی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دست اندر کاران اردوهای دانشجویی راهیان نور و راهپیمایی اربعین اظهار داشت: در تنظیم و راه اندازی این اردوهای دانشجویی اقدامات خوبی صورت گرفته است وبا ارزیابی عملکرد این عزیزان می توان نقاط قوت و احیاناً ضعف این اردوها را بررسی و در جهت رفع اشکالات و برگزاری بهتر و مناسب تر این اردوها اقدام کرد.

وی با اشاره به نقش برجسته راویان نور در اردوهای دانشجویی به جهت ایجاد روحیه و فضای جبهه و جنگ در میان دانشجویان شرکت کننده گفت: عده ای از استادان دانشگاه ها خود از یادگاران دفاع مقدس هستند و با به کار گیری آنها در کنار راویان نور و بیان خاطرات دوران دفاع مقدس که خود آنان شاهد قضایا بوده اند، می توان غنای بیشتری به حال و هوای این اردوهای دانشجویی داد.

وزیر علوم با بیان اینکه اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی کردستان کمتر انجام می شود، افزود: به نظر می رسد برنامه ریزی های مناسبی برای اعزام اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی کردستان باید صورت گیرد تا جوانان ما با این منطقه حساس در عملیات و عملکرد موفق رزمندگان اسلام در آن مناطق کوهستانی و صعب العبورآشنا شوند.

دکتر غلامی با بیان اینکه از طرف دانشگاه ها و ستاد وزارت باید پشتیبانی کاملی از این اردوها صورت گیرد، گفت: بودجه راهیان نور باید در بودجه های تفصیلی دانشگاه ها پیش بینی شود و در کل هر گونه حمایتی که به فعالیت های فرهنگی دانشجویان مربوط می شود باید از طرف دانشگاه ها به نحو احسن پشتیبانی شود.

وزیر علوم در پایان خاطراتی از حضور خود در جبهه های حق علیه باطل را بازگو کرد.

در ادامه این نشست دکترمحمد جواد نیک روش، رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشوربا ارائه گزارشی از اردوهای دانشجویی راهیان نورو راه پیمایی اربعین گفت: در سال گذشته ۸۰ هزار نفر به اردوهای راهیان نور و ۱۱ هزار نفر در قالب ۱۴۹ کاروان به راه پیمایی اربعین حسینی اعزام شدند.

وی افزود: در حاشیه اردوهای راهیان نور، بازدید از سد کرخه، و پالایشگاه نفت آبادان نیز برای دانشجویان پیش بینی شده بود.

در پایان این نشست وزیر علوم از سردار فضلی، جانشین سابق فرماندهی قرارگاه راهیان نوربه دلیل خدمات ارزنده وی در طول تصدی این مسئولیت با اهدای لوحی تقدیر کرد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷