در راستای گسترش همکاری های بین دانشگاهی صورت گرفت؛

بازدید مسئولان دانشگاه کوفه از دانشگاه فردوسی مشهد

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۶ کد : ۳۹۰۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳۶
روسای دانشکده های کشاورزی و دامپزشکی دانشگاه کوفه عراق و هیاتی از مسئولان این دو دانشکده، از دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.
بازدید مسئولان دانشگاه کوفه از دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه فردوسی مشهد، هیئت دانشگاه کوفه ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشکده های کشاورزی و دامپزشکی همچون گلخانه های دیجیتالی، درمانگاه های دامپزشکی و آزمایشگاه ها، نشست هایی را با روسای دانشکده های کشاورزی و دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد داشتند.

دراین نشست دکتراحمدرضا بهرامی، معاون پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن معرفی حوزه های متنوع پژوهشی و فناوری این دانشگاه برای همکاری با دانشگاه کوفه خصوصاً در حوزه های زراعت و کشاورزی و دامپزشکی، آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد را برای حضور در طرح های پژوهشی و پایان نامه های مشترک و حضور در زمینه های مطالعاتی و پژوهشی کشور عراق، در حوزه های مذکور اعلام کرد.

دراین دیدار دکتراحسان قبول مدیرهمکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد به سفرهای متقابل روسای دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کوفه و تفاهم نامه ای که بین دو دانشگاه به امضا رسیده است اشاره کردو گفت: دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین سطح همکاری های علمی و بین المللی را در میان دانشگاه های عراق با دانشگاه کوفه داشته و این آمادگی را دارد تا براساس تفاهم نامه کلی میان دو دانشگاه قراردادهای اجرایی در بخش های مختلف به امضا برسد.

وی تاکید کرد: در اولین فرصت هیئتی از سوی دانشگاه فردوسی مشهد به ریاست معاون پژوهشی دانشگاه به دانشگاه کوفه اعزام خواهند شد تا این قرار دادهای اجرایی را از جمله در حوزه کشاورزی و دامپزشکی به امضا برسانند.

دراین نشست روسای دانشکده های دامپزشکی و کشاورزی هیئت همراه دانشگاه کوفه ضمن اذعان به سطح بالای علمی و پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد در بخش های دامپزشکی و کشاورزی از اعلام آمادگی خود برای امضا قراردادهای اجریی در بخش های مختلف کشاورزی و دامپزشکی خبر داد.

همچنین هیئت دانشگاه کوفه از موزه و امکانات ورزشی و رفاهی دانشگاه فردوسی بازدید کردند و مقررشد دوره های تابستانی برای دانشجویان و استادان دانشگاه کوفه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شود.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: فردوسی مشهد