قائم مقام وزیر علوم در آیین افتتاح ساختمان مراکز رشد اقبال:

ظرفیت های پارکهای علم و فناوری از امیدهای وزارت علوم در ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸ کد : ۳۹۰۴۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۰۲
دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیات های امنا و هئیت ممیزه مرکزی با اشاره به نبود تناسب میان تعداد دانش آموختگان دانشگاه ها و فرصت های شغلی کنونی در کشور گفت: استفاده از ظرفیت پارک های علم و فناوری از جمله امیدهای وزارتخانه در ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاهی است.
ظرفیت های پارکهای علم و فناوری از امیدهای وزارت علوم در ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، دکتر باقری در آیین افتتاح ساختمان مراکز رشد و آغاز به کار احداث ساختمان رفاهی - ورزشی پارک علم و فناوری یزد تصریح کرد: توجه به حوزه پژوهش و فناوری از جدی ترین تلاش های وزارتخانه در برهه کنونی محسوب می شود.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال با صرف منابع مالی اندک، جلوگیری از مهاجرت نخبگان و ایجاد امید و انگیزه در میان جوانان و دانشجویان از مهمترین مزیت های توجه به حوزه پژوهش و فناوری است.

دکتر باقری با تاکید بر لزوم تقویت تعامل میان دانشگاه ‎‎ها و پارک ‎‎های علم و فناوری در استان ها افزود: باید برای تحقق این مهم برنامه های مناسبی اندیشیده و اجرا شود.

در ادامه دکتر مهدی کشمیری قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: بسیاری از افراد وظیفه وزارتخانه را به طور صرف نظارت بر دانشگاه ها می داند که این تفکر باید تغییر کند.

وی با بیان اینکه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم در تلاش برای برجسته کردن اهمیت حوزه پژوهش و فناوری است، خاطر نشان کرد: علاوه بر پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد، دانشگاه ‎‎ها و مراکز پژوهشی نیز سرمایه های مناسبی در حوه فناوری هستند، باید از ظرفیتهای موجود در این مراکز به نحو مطلوبی در بخش پژوهش و کارآفرینی استفاده شود.

دکتر کشیری با تاکید بر اهمیت توانمندسازی مدیران فعال حوزه های پژوهش و فناوری در راستای تربیت نیروی انسانی ادامه داد: حوزه فناوری کشور در برهه کنونی با فعالیت بیش از ۴۰ پارک علم و فناوری و ۲۰۰ مرکز رشد از نظر کمی وضعیت مناسبی دارد که باید به موضوع توانمندسازی در این مراکز توجه بیشتری شود.

قائم مقام معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم تصریح کرد: توسعه فناوری کشور در گرو حمایت خیران و بخش خصوصی است، از این رو باید طرح هاو برنامه های سودآوری ارائه شود که بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در این بخش ترغیب کنند.

ساختمان مراکز رشد پارک علم و فناوری یزد عصر چهارشنبه در آیینی با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مسئولان وزارتخانه، علی زینی وند معاون استانداری یزد و تعدادی مدیران محلی افتتاح شد. این ساختمان در سه طبقه با چهار هزار و ۷۹۰ مترمربع زیربنا و با ظرفیت استقرار ۵۰۰ شرکت احداث شد و دارای سه سالن نشست ها و چهار آزمایشگاه تخصصی است. همچنین احداث ساختمان رفاهی - ورزشی پارک علم و فناوری یزد در سه طبقه و شامل سالن چند منظوره رفاهی، آشپزخانه، سالن ورزش و استخر با سه هزار و ۵۷۰ متر مربع زیربنا آغاز شد.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷